Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάτμηση Αγροτεμαχίου με πρόσωπο σε αγροτικό δρόμο.


Recommended Posts

Και εμένα μου έτυχε πρόσφατα παρόμοια περίπτωση...

 

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε:

1)αεροφωτογραφίες του 1945(τις δέχονται όλες οι πολεοδομίες-μην σε ψαρώσουν, είναι δημόσια έγγραφα-.)

2)βεβαίωση δημάρχου για να αποδείξεις την κοινοχρηστία του δρόμου (ότι δεν είναι ιδιωτικός)

 

Δεν χρειάζεται να καταφύγεις στο ΣΧΟΠ, δεν είναι αρμόδιοι...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Η αεροφωτογραφία του 45 εστω και με την φωτοερμηνεία που αποδεικνύει την ύπαρξη της οδού το 1945, γιατί κατοχυρώνει ότι η οδός υπήρχε το 1923 όπως ο νόμος απαιτεί ? ? ? . Ο μόνος σίγουρος τρόπος κατοχύρωσης, είναι αν δεν αποδεικνύεται απο τα συμβόλαια, η απόφαση του περιφεριάρχη σήμερα, και η αναγραφή της απόφασης σε Φ.Ε.Κ ( οπου αναγράφονται πάρα πάρα πολλές αποφάσεις χαρακτηρισμού οδών ως προυφιστάμενες του 1923

Link to comment
Share on other sites

Μα και απόφαση του περιφερειάρχη για να βγει κάπου πρέπει να πατήσει. Και ναι μεν είναι επικουρικό στοιχείο ή εμφάνιση του δρόμου σε α/φ του 1945 αλλά άλλο 1945 και άλλο 1923!!!

Δική μου εκτίμηση είναι πως πλέον, μιας που δίνεται ιδιαίτερο βάρος στο κατά πόσο είναι δυνατό να κατατμηθεί ένα γήπεδο δεδομένης της πρακτικής εκ της νομοθεσίας δυσκολίας που υπάρχει, εάν κάποιος δεν έχει συμβόλαια δικά του ή όμορων να καταδεικνύουν κάποια ημερομηνία, είναι σκούρα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.