Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προδιαγραφές τοπογραφικού διαγράμματος για βεβαίωση χρήσης γης


Recommended Posts

Θέλω βεβαίωση χρήσης γης για να δω αν επιτρέπεται σε ένα υφιστάμενο συνεργειο αυτοκινήτων να ιδρυσω και συνεργείο αερίων καυσίμων.

 

Ομως δεν εχω ιδεα πως και τι πρεπει να προσκομισω στην Πολεοδομια (πολεοδομία Αργους) για να μου δωσουν αυτην την βεβαιωση.

 

Διαβασα για χάρτη, τοπογραφικό κτλ...αυτά πως μπορώ να τα βρώ;

μπορώ να πάρω αντίγραφα από το φάκελο του πελάτη μου;

μου δίνει η πολεοδομία αντίγραφα και τα επισυνάπτω;

 

Γενικότερα ποια είναι η διαδικασία, υπάρχει κόστος και πόσο διαρκεί να εκδοθεί η βεβαίωση;

Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζεσαι με έναν τοπογράφο για να κάνει το απαραίτητο τοπογραφικό και το καταθέτεις στην πολεοδομία με την αίτησή σου.Αυτό που θα ελέγξουν είναι αν επιτρέπεται η συγκεκριμένη χρήση που θα αναφέρεις στην αίτηση στο συγκεκριμένο οικόπεδο-γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Θελει τοπογραφικο σε ΕΓΣΑ 87' με χαρτες 1:5.000 και 1:50.000 και μετα με το τοπογραφικο (νομιζω 2 αντιτυπα) θα κανεις αιτηση για βεβαιωση χρησης γης στην πολεοδομια.

 

Τον μηχανικο τον χρειαζεσαι μονο για το τοπογραφικο... τα αλλα τα κανεις και μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βεβαίωση χρήσης γης για να δω αν επιτρέπεται σε ένα υφιστάμενο συνεργειο αυτοκινήτων να ιδρυσω και συνεργείο αερίων καυσίμων.

 

υπάρχει τέτοιο σαν χρήση γης ; έχεις επικοινωνήσει με την Πολεοδομία ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.