Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσδιορισμός ύψους Η κτηρίου για υπολογισμό απόστασης Δ


Recommended Posts

Καταλαβαινω τι θες να πεις αλλα δεν το λες σωστα...

Το εδαφος ΠΑΝΤΑ μετριεται απο την σταθμη του φυσικου ή τελικα διαμορφωμενου εδαφους.Σε περιπτωση κατεδαφισης που ανεφερες (που δεν μου εχει τυχει) φανταζομαι οτι απλα η πολεδομια θα ταυτιζει το φ.ε με την σταθμη του πεζοδρομιου.

Το θεμα ειναι το εξης : Οτι η πολεδομια ΕΝΙΟΤΕ εχει ενστασεις για την διαμορφωση του 1.50μ σε περιπτωσεις ομαλων οικοπεδων, οποτε αναγκαστικα πας με το φ.ε ΟΧΙ ομως με το πεζοδρομιο οπως αναφερεις...

Link to comment
Share on other sites

πάντα υπάρχει πεζοδρόμιο ή υψομετρική μελέτη του δήμου ανεκτέλεστη (στα εντός σχεδίου) και πάντα εμένα μου προκύπτει να απαιτείται να λειτουργώ με βάση αυτά τα στοιχεία, ενίοτε επίσης συμφέρει να χρησιμοποιηθεί γιατί είναι συνήθως το πεζοδρόμιο διαμορφώνεται ψηλότερα από το φυσικό έδαφος συνήθως... αλλά δεν είναι εύκολο να γενικεύει κανείς ...αν μιλάμε για οικόπεδα με κλίση στην επαρχία αλλάζει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από... κανονικές συνθήκες πιέσεως και θερμοκρασίας έχουμε το συνημμένο...

 

gokarthro17prosarmogied.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

...για μη κανονικές πχ διατηρητέα ρωτάμε τους "αρμόδιους φορείς"...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.