Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορισμός: ιδιωτικό αγρόκτημα


Recommended Posts

Ναι αλλά ο νόμος τα χαρακτηρίζει ιδιωτικά αγροκτήματα άρα; Δεν υπάγονται κατα οποιοδηποτε τρόπο στη δασική νομοθεσία. Το θέμα τους είναι ότι είναι παραχώρηση από το δασαρχείο....

Link to comment
Share on other sites

Σου το ξαναλέω:

Μήπως λοιπόν το πρόβλημα της πολεοδομίας είναι ότι ενώ η έκταση παραχωρήθηκε για γεωργική ή δενροκομική εκμετάλλευση τώρα θέλεις να κτίσεις?

Δηλαδή λέει η πολεοδομία ότι επειδή η παραχώρηση έγινε για γεωργική ή δενροκομική εκμετάλλευση δεν μπορώ να σου εκδόσω άδεια γιατί θα αλλάξει η χρήση της παραχωρηθείσας έκτασης.

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητέ μου Άγιε,

Το πρόβλημα αρχικά ήταν αυτό που λες χωρίς όμως να έχουν διαβάσει το νομο 3208/2003, ο οποίος τα χαρακτηρίζει ιδιωτικά αγροκτήματα.

 

Και ρωτώ σε ιδιωτικά αγροκτήματα δεν βγάζει όλη η Ελλάδα οικοδομικές άδειες εκτος οικισμου;΄

 

Αν όχι , πέστε μου σε τι;

 

Ευχαριστώ πολύ... Είμαι σε κατάσταση τρέλας... Θέλουν να κάνουν ερώτημα στο υπουργείο και πιστεύω ότι δεν υπάρχει ασάφεια στο νόμο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.