Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποίηση αυθαιρέτου εκτός σχεδίου σε ζώνη περιορισμένης δόμησης


keepgoin

Recommended Posts

Γεια σας,

ειμαι νεο μελος και εχοντας ενα προβλημα με καποια οικια θα ηθελα τις γνωσεις σας.

Λοιπον υπαρχει ενα αυθαιρετο στην ανατολικη Αττικη (Σπατα) εκτος σχεδιου σε οικοπεδο 230 τμ. έχει αδεια να λυομενη κατασκευη 39 τμ του 1969 και υπαρχει μια παρανομη κατοικια μεσα των 110 τμ. ισ + α οροφος. 2 δρομους απο κατω η περιοχη ειναι εντος σχεδιου αλλα εκει που βρισκεται το οικοπεδο ειναι ζωνη περιορισμενης οικοδομησης.

 

Γνωριζει καποιος τις διαδικασιες νομιμοποιησης του και αν γινετε;

 

Ευχαριστω

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

χαίρετε, είμαι καινούριος στο φόρουμ και έχω μια περίπτωση όπου σε οικόπεδο εκτός σχεδίου και μεγέθους δυο στρεμμάτων ανεγέρθη κατοικία με οικοδομική άδεια το 1982. στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε παράνομη προσθήκη καθ ύψος μια το 1996 και άλλη μια το 2002. πλέον η κατοικία έχει ισόγειο με άδεια και δυο ορόφους χωρίς. αν δεν έχει υπερβεί το συντελεστή δόμησης και το μέγιστο ύψος γνωρίζετε αν μπορεί να νομιμοποιηθεί?

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.