Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημόσια έργα: διαδικασίες, δημοπρασίες, νομοθεσία κ.λπ.


Recommended Posts

Η χρήση των Π.Τ.Π. απαιτεί ιδιαίτερη προσοχή καθόσον ισχύουν μόνο στο μέρος τους που δεν έχει βελτιωθεί με άρθρα της Τ.Σ.Υ. (Τεχνική Συγγραφή Υποχρεώσεων), της Ε.Σ.Υ. (Ειδική Συγγραφή Υποχρεώσεων) και άλλων Προδιαγραφών, που υπερισχύουν συμβατικά
ανέβασα την ΤΣΥ για τις αλλαγές

dandreola σε ποια τιμή αναφέρεσαι?55 .../ton?

erling ευχαριστούμε πολύ, τις κατέβασα αλλά δεν βρίσκει τις Τ62-Τ65, Τ77-T87, Τ149, Χάρη τις έχεις κατεβάσει όλες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Προσπαθώ να βρώ εδώ και μέρες τους Συντελεστές Αναθεώρησης Α ΕΞΑΜΗΝΟ 97

(Εκκίνηση Α ΕΞΑΜΗΝΟ 90) , χωρίς αποτέλεσμα.

Το site της ΓΓΔΕ για τους συντελεστές είναι κλειστό (προσωρινά λέει) χωρίς να είναι βέβαιο ότι όταν λειτουργήσει θα υπάρχουν.

 

Θα παρακαλούσα εάν κάποιος τους έχει στο αρχείο του, να μου τους έστελνε με ένα mail. (Αν δε είναι και αρχείο που διαβάζεται από εργολήπτη 3 ή 4 της πρώην logiciel ακόμη καλίτερα).

 

 

Ευχαριστώ

 

Π.Παπαδιώτης

Πολ. Μηχανικός

ΒΟΛΟΣ ([email protected])

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ν.3669/2008

«Κύρωση της κωδικοποίησης της νομοθεσίας κατασκευής δημοσίων έργων»

 

Άρθρο 28

Προϋποθέσεις εφαρμογής της απευθείας ανάθεσης ή διαγωνισμού μεταξύ περιορισμένου αριθμού προσκαλούμενων εργοληπτικών επιχειρήσεων.

 

1. Η απευθείας ανάθεση ή διαγωνισμός μεταξύ περιορισμένου αριθμού προσκαλούμενων εργοληπτικών επιχειρήσεων, ως τρόπος επιλογής εργοληπτικής επιχείρησης για την κατασκευή δημοσίου έργου, αποτελεί εξαιρετική διαδικασία και επιτρέπεται:

 

ε) Όταν πρόκειται για την κατασκευή μικρών έργων και εργασιών συντήρησης, που η προϋπολογιζόμενη δαπάνη τους δεν υπερβαίνει ορισμένα ποσά που καθορίζονται γενικά ή κατά φορείς ή κατηγορίες έργων με απόφαση του Υπουργού Περιβάλλοντος, Χωροταξίας και Δημόσιων Έργων.

 

Ποιά υπουργική απόφαση ισχύει εδώ;

Πού μπορώ να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :D

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως! Κατέβασα 2-3 που νομίζω ότι με αφορούν και δεν ανοίγουν τα zip...

 

Eίναι corrupted! Kι έχω κατεβάσει ένα σωρό πράγματα από το πρωί σε zip... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι δεν περιλαμβάνει αυτό που ψάχνω, μάλλον θα υπάρχει κάποια αναφορά του αριθμού της υπουργικής απόφασης που ψάχνω...

 

Απ' όσο ξέρω, τα ποσά-"κλειδιά" είναι 6.000 και 12.000 ευρώ...

 

Απλά ψάχνω να βρω πού και πώς ορίζονται αυτά...

 

Θα ψάξω αυτό που μου ανέβασες και θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.