Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιο Χημικης Κινητικης


makinen

Recommended Posts

@coolbaby82

 

Οπως εγραψα και πιο πανω φοιτητες περσυνοι του κλαδου μου, μου ειπαν να διαβασω μονος μου αυτο το θεμα γιατι εκει το θεωρουν δεδομενο οτι το ξερουμε και δεν τα διδασκουν/αναλυουν. Μου εδωσαν δλδ την συμβουλη να ανοιξω τωρα κανενα βιβλιο για να μην μου μπει το αυγο οταν ερθει η ωρα της εργασιας πχ....

 

 

Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας...

Αν εχετε και καποιο λινκ για τα παραπανω βιβλια θα σας ευγνωμονουσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μόνο το κεφάλαιο:

Chemical kinetics experiments and interpretation of Laboratory Data

από το σύγγραμμα του V. Kafarov "Cybernetic Methods in Chemistry & Chemical Engineering".

 

Για τις Φωτοχημικές και τις Ενζυματικές αντιδράσεις κοίτα στο βιβλίο "Chemical Kinetics and Catalysis" των G.M. Panchenkov και V.P. Lebedev.

 

 

Δες και το: http://www-teach.ch.cam.ac.uk/teach/IA/KCR_full.pdf

Link to comment
Share on other sites

aiche σε ευχαριστω για τις συγκεκριμενες προτασεις σου...μαλλον ξερεις καλυτερα κ απο μενα τι πρεπει να διαβασω..σε ευχαριστω πολυ...

ξερετε αν μπορω να βρω αυτα τα δυο τελευταια βιβλια καπου...νετ ή βιβλιοθηκη..?

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλίο των G.M. Panchenkov και V.P. Lebedev υπάρχει μόνο στην βιβλιοθήκη του ΤΕΕ/ΤΚΜ.

 

Μπορείς να κάνεις βιβλιογραφική αναζήτηση στην βάση βιβλιοθηκών του ΤΕΕ: http://opac.tee.gr/cgi-bin-EL/egwcgi/413105/query.egw;/-1+artemis.tee.gr:21210/ADVANCE

Link to comment
Share on other sites

Σε βιβλιοθήκη του ΑΠΘ υπάρχει το βιβλίο του Kafarov.

Ίσως να στο δανείσουν μόνο με δελτίο ταυτότητας. Αν γνωρίζει κανένας φίλος ή καμιά φίλη ας μας πει.

Όταν ήμουν Γ Λυκείου μου δάνειζαν βιβλία από την κεντρική βιβλιοθήκη του ΑΠΘ. Εκτός αν άλλαξαν οι κανονισμοί τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.