Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικές Άδειες-Αδειοδοτήσεις Παλαιά άδεια οικοδομής


juliesp

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να υποβάλω ένα ερώτημα και αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Σκοπεύω να αγοράσω μια παλαιά οικία στο Περιστέρι με δάνειο από Τράπεζα και μου ζητάνε από την Τράπεζα την άδεια οικοδομής η οποία σύμφωνα με πληροφορίες γειτόνων πρέπει να είναι το 65 -70 . Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πρέπει να απευθυνθώ στην Πολεοδομία Περιστερίου Αιγάλεω η Αθηνών?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πήγαινε στο Περιστέρι. Αν και το πιθανότερο ότι δεν θα την βρείς. Πρέπει να έχεις τον αριθμό της να την ζητήσεις και αυτοί το πιθανότερο δεν θα μπορούν να τον βρουν να σε βοηθήσουν. Οπότε καλύτερα πήγαινε σε κάνα γείτονα σε κάνα παλιό ιδιοκτήτη και οπωσδήποτε ψάξε να βρεις το στέλεχος. Κάπου θα υπάρχει....αν δεν το έχουν αυτοί μπορεί να το έχει και κάνας συμβολαιογράφος. !!!! (ιδέα)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Περιστέρι και ρώτα. Καπου εκεί κοντά (Αρκαδίας νομίζω..) υπάρχει και το αρχείο με τους παλιούς φακέλους. Μου έχει τύχει πολύ εξυπηρετικός υπαλληλος με ην βοήθεια του οποίου έβγαλα άκρη σε παρόμοια (αν θυμάμαι καλά - πάει και καιρός) περίπτωση. Αν δεν βρείς αριθμό αδείας πήγαινε με τη διεύθυνση, Ο.Τ. και το όνομα του τότε ιδιοκτήτη και προσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Περιστέρι και ρώτα. Καπου εκεί κοντά (Αρκαδίας νομίζω..) υπάρχει και το αρχείο με τους παλιούς φακέλους. Μου έχει τύχει πολύ εξυπηρετικός υπαλληλος με ην βοήθεια του οποίου έβγαλα άκρη σε παρόμοια (αν θυμάμαι καλά - πάει και καιρός) περίπτωση. Αν δεν βρείς αριθμό αδείας πήγαινε με τη διεύθυνση, Ο.Τ. και το όνομα του τότε ιδιοκτήτη και προσπάθησε.

Όλο το αρχείο (πρόσφατες και παλιές άδειες) πλέον είναι στην πολεοδομία Περιστερίου στην Δημοσθένους 11.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.