Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αερόσακοι και προδιαγραφές;


sculper

Recommended Posts

παιδιά καλορίζικο το φόρουμ!

 

θέλω βοήθεια από τους γνώστες.......

1)αν μπορείται να μου πείτε ποιες οι προδιαγραφές των αερόσακων στην ΕΕ και

2)αν θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μια πραγματογνωμοσύνη σχετικά με ένα ατύχημα που δεν άνοιξαν οι αερόσακοι!

 

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω να σου απαντησω αλλα σε καποιον που δεν ανοιξαν οι αεροσακοι το αγορασε η citroen καινουργιο αυτοκινητο! για δεσ το λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γνωριζω το ατομο. Ειμασταν παρεα και ελεγε την ιστορια του. Εχει ενα citroen που το ειχε αγορασει πριν μερικους μηνες. επαθε ατυχημα και οταν ηρθε ο υπευθυνος της αντιπροσωπιας το μονο που εκανε (ουτε που ρρωτησε αν ηταν καλα ο ανθρωπος) ηταν να κοιταξει για τον αεροσακο. Τελικα του αγορασαν καινουργιο με πολυ κοπο!

Δυστυχως δεν εχω αλλα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δυστυχως δεν γνωριζω το ατομο. Ειμασταν παρεα και ελεγε την ιστορια του. Εχει ενα citroen που το ειχε αγορασει πριν μερικους μηνες. επαθε ατυχημα και οταν ηρθε ο υπευθυνος της αντιπροσωπιας το μονο που εκανε (ουτε που ρρωτησε αν ηταν καλα ο ανθρωπος) ηταν να κοιταξει για τον αεροσακο. Τελικα του αγορασαν καινουργιο με πολυ κοπο!

Δυστυχως δεν εχω αλλα στοιχεια.

σε ευχαριστώ φίλε μου....μακάρι να μπορούσα να τους βάλω μέσα με όλα αυτά που έχω περάσει για την πάρτη τους....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μήπως δε φόραγαν ζώνες;

 

Τι σημασια εχει και πως μπορει να το ελεγξει καποιος. Εχει σημασια αν ανοιξαν οι αεροσακοι γιατι σου δινουν ταο αυτοκινητιο λεγοντας οτι σου παρεχει ασφάλεια με τουσ 4-8-52 αερόσακους!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι σημαίνουν τα αρχικά SRS δίπλα στο Airbag?

Με τι ταχύτητα έγινε το ατύχημα;

Έχω τρακάρει με 30-40 μετωπικά (φόραγα ζώνη) και δεν άνοιξαν οι αερόσακοι.

Μια φίλη μου έπεσε πίσω από ταρίφα με περίπου 50-60 (δε φόραγε ζώνη) και δεν άνοιξαν οι αερόσακοι.

Γίνε πιο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι σημαίνουν τα αρχικά SRS δίπλα στο Airbag?

Με τι ταχύτητα έγινε το ατύχημα;

Έχω τρακάρει με 30-40 μετωπικά (φόραγα ζώνη) και δεν άνοιξαν οι αερόσακοι.

Μια φίλη μου έπεσε πίσω από ταρίφα με περίπου 50-60 (δε φόραγε ζώνη) και δεν άνοιξαν οι αερόσακοι.

Γίνε πιο συγκεκριμένος.

 

Τι ακριβως θέλεις να μάθεις; Σε εμένα που ειχα ατυχημα και φορουσα ζωνη ανοιξε κανονικα. το πρωτο πραγμα που εκανε ο αντιπροσωβπος της εταιρείας ηταν να κοιταξει τον αεροσακο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που σε ρώτησα θέλω να μου πεις. Να ξέρεις ότι δεν είναι απαραίτητο να ανοίγουν οι αερόσακοι σε κάθε τρακάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.