Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προγραμματική σύμβαση ΤΥΔΚ με ΟΤΑ


ΔΑΝΑΗ

Recommended Posts

Έλενα είμαι και εγώ με σύμβαση ορισμένου χρόνου σε δήμο. Μετά από πολύ ψάξιμο και προσπάθεια να τους πείσω κατέληξα στις παρακάτω κρατήσεις:

 

ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΤΣΜΕΔΕ

ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ (6,67%)

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ (τίποτα για <10χρόνια)

ΚΛΑΔΟΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ (3%)

ΚΛΑΔΟΣ ΕΦΆΑΠΑΞ ΠΑΡΟΧΩΝ (4%)

ΚΛΑΔΟΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΚΥΤ)(2,15%)

 

ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΣΜΕΔΕ

ΚΥΡΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ (13,33%)

ΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ -

ΚΛΑΔΟΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ (3%)

ΚΛΑΔΟΣ ΕΦΆΑΠΑΞ ΠΑΡΟΧΩΝ -

ΚΛΑΔΟΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΚΥΤ)(4,3%)

 

ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΙΚΑ (4,18%)

ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΙΚΑ (7,43%)

 

Οι εισφορές εφαρμόζονται στον βασικό μισθό + επίδομα ειδικής απασχόλησης(150ευρώ)

 

Δες κι ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.Το διάβασα το κείμενο που μου υπέδειξες,αλλά αγχώνομαι μη με φέρουν προ τετελεσμένου...γιατί ακόμα επειδη έχουν πολλές δουλειές λόγω τέλους του έτους δεν έχουν ασχοληθεί και πολύ με το θέμα μου...έχω πελαγώσει άρκετα..

 

amair:

Όσο για τη σύμβαση με την ΤΥΔΚ δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα που δεν ειμαι μόνιμη.Θα το δεχόταν ο προϊστάμενος στην ΤΥΔΚ,αν ήταν παράνομο?

Link to comment
Share on other sites

sotiris_an νομίζω ότι το ΙΚΑ είναι προαιρετικό, γενικά είμαι της λογικής να τα φάω τώρα που μπορώ και όχι όταν θα φοράω μασέλα:), πλήρωνα κρατήσεις με βάση το παρακάτω συνημμένο,

1750_pinakes_eisforon_misthoton_tsmede_861.doc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λίγο καθυστερημένα...αλλά περίμενα να έρθει υπογεγραμμένη η προγραμματική σύμβαση για να σας το επιβεβαιώσω. Δεν έχει έρθει ακόμη στο Δήμο, αλλά πήγε στην ΤΥΔΚ. Συμπερασματικά μπορεί να πραγματοποιηθεί προγραμματική σύμβαση και για το έκτακτο προσωπικό.

(Όσο για τις κρατήσεις, και για μένα είναι ακριβώς αυτές που επισυνάπτει η ΔΑΝΑΗ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!

Είμαι τεχνολογος πολιτικός μηχανικός και θα υπογράψω σύμβαση μονιμότητας με ένα δήμο θα ηθελα να ξερω τι θα κανω με την ασφαλεια μου .θελω να εχω την αδεια του ελευθερου μηχανικού στο ΤΕΒΕ μπορει καποιος να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.