Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός βαθμού πτυχίου


foghold

Recommended Posts

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν στο πτυχιο υπαρχει στρογγυλοποιηση στα μαθηματα,οχι στο τελικο βαθμο πτυχιου, που εχουν 0,5(πχ εχω 7,5 σε ενα μαθημα ...αυτο περναει σαν 8 στο πτυχιο?).Ενδιαφερομαι για το τμημα μηχανολογων και αεροναυπηγων μηχανικων της Πολυτεχνικης του Π.Πατρων.Οσοι γνωριζουν σχετικα ..ας μου απαντησουν..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

7,5!μπηκα στη διαδικασια αυτη να ρωτησω γιατι ακουγονται διαφορα απο καθηγητες περι στρογγυλοποιησης και στη τελικη δεν ξερω τι να πιστεψω...αν υπαρχει καποιος διπλωματουχος της σχολης θα με βοηθουσε ιδιαιτερα...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Oχι. Ακριβως οσο εχεις γραψει, ετσι υπολογιζεται. Τουλαχιστον ετσι ηταν τοτε. Ψαξε τον οδηγο σπουδων να δεις επακριβως τον τροπο υπολογισμου, αλλα απο την στιγμη που μπαινουν και τα μισα, δεν τιθεται τετοιο θεμα. Για να ισχυει αυτο θα επρεπε οι βαθμοι εξαρχης να ειναι στρογγυλοποιημενοι.

Ποιος το ειπε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν στο πτυχιο υπαρχει στρογγυλοποιηση στα μαθηματα,οχι στο τελικο βαθμο πτυχιου, που εχουν 0,5(πχ εχω 7,5 σε ενα μαθημα ...αυτο περναει σαν 8 στο πτυχιο?).Ενδιαφερομαι για το τμημα μηχανολογων και αεροναυπηγων μηχανικων της Πολυτεχνικης του Π.Πατρων.Οσοι γνωριζουν σχετικα ..ας μου απαντησουν..Ευχαριστω

 

ειμαι σε αυτο το τμημα και ειχα ρωτησει καθηγητες αυτο το οποιο στελνουν στην γραμματεια αυτο παιρνιεται και στο πτυχιο !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.