Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ομοιoπαθητική και ΤΣΜΕΔΕ


exeliktikos

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος, αν το τσεμεδε επιστρέφει χρήματα απο επίσκεψη σε ομοιπαθητικό?

 

Δλδ ανήκει ο ομοιοπαθητικός σε αναγνωρισμένη ιειδικότητα απο το τσμεδε? , ώστε να πάρεις εστω και αυτα τα 20 ή 10 εβρο επιστροφή.?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

 

1. αν ειναι γραμμένος στον ιατρικό σύλογο εννοεις? Αν ειναι εννοείς οτι για το τσμεδε υπάρχει και η ειδικότητα "ομοιπαθητικός" οπότε ανήκει εκεί?

 

2. επειδή δεν έχω ξαναπάει σε γιατρό για να ξέρω γενικά την διαδικασία , είναι "εσύ τι θα τον δηλώσεις" ή οτι γράφει αυτός στην απόδειξη που θα σου δώσει?

Link to comment
Share on other sites

ο ομοιοπαθητικος μπορει ναναι ιατρος κανονικος με ''ειδικοτητα'' εκει.....στην γαλλια υπαρχουν αρκετοι......επομενως η αποδειξη θαναι απο ιατρο....

 

αν ειναι χειροπρακτικος μπορει να χρειαζεται παραπεμπτικο απο κανονικο ιατρο για την ''θεραπεια''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν νομίζω οτι δίνουν χρήματα επίσκεψης σε χειροπρακτικό.Δεν το λέει πουθενα μέσα στο σαιτ...Δεν αποτελεί ιατρική ειδικότητα ακριβως.Π.χ οι ποδολόγοι που ασχολούνται με κακώσεις ποδιών,δακτύλων, νυχιών είναι και αυτοί μια τέτοια κατηγορία και δεν νομίζω να δίνει το ταμείο πίσω χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.