Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος Μηχανικού ΤΕ από την Νομαρχία


georkats

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχω μια απορία,

 

έχει βγάλει ή έχει προσπαθήσει να βγάλει κάποιος συνάδελφος άδεια ασκήσεως επαγγέλματος μηχανικού ΤΕ στην ειδικότητά του από την Νομαρχία (νυν Περιφερειακή Ενότητα) πλην των ειδικοτήτων ηλεκτρολόγου και μηχανολόγου;

 

Η ΕΕΤΕΜ επιμένει ότι δεν χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν χρειάζεται για την ειδικότητά σου. Εκτός εάν συγχέεις την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος με την εγγραφή στα Νομαρχιακά Μητρώα εργοληπτών...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοώ τα μητρώα.. απλά οι διπλωματούχοι χορηγούνται άδεια από το ΤΕΕ, εμείς δεν πρέπει να λαμβάνουμε άδεια από κάποιον φορέα, πχ είτε από την ΕΕΤΕΜ που δεν έχει δικαίωμα γιατί είναι επιστημονίκη ένωση κ όχι επιμελήτηριο,είτε από τη Νομαρχεία όπως οι ηλεκτρολόγοι και μηχανολόγοι ΤΕ..

 

Απλά ρωτάω μήπως το επιχείρησε κανένας..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω ένας απόφοιτος ηλεκτρολόγος από τει όπως είμαι εγώ τι διαδικασίες ακολουθεί για να βγάλει την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα εγω πήγα στη νομαρχια στο αντίστοιχο τμήμα (που βρίσκεται πολυτεχνείου 4 για αθήνα) μαζί με ένα παράβολο 30 ευρώ νομίζω και το πτυχίο και κάτι άλλα εγγραφα απο κεπ και ήμουν οκ. θα σε ενημερώσουν αν πας μέχρι εκει..μονο αυτα τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.