Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορία σχετικά με συντελεστές 0,20 και 0,40 για υπέρβαση ύψους


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εφαρμόζεται στο πρόγραμμα η χρήση των συντελεστών 0,20 (και 0,40) για υπέρβαση ύψους σε νόμιμα υφιστάμενες κατασκευές χωρίς Υ.Δ.;;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως εφαρμόζεται στο πρόγραμμα η χρήση των συντελεστών 0,20 (και 0,40) για υπέρβαση ύψους σε νόμιμα υφιστάμενες κατασκευές χωρίς Υ.Δ.;;;;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν μπορεί να εφαρμοστεί ακόμα γιατί μέχρι σήμερα ΔΕΝ έχει ενημερωθεί η εφαρμογή τουΤΕΕ ώστε να δέχεται τη συγκεκριμένη επιλογή....

Edited by Kapa
Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις στο 5 του φύλλου υπολογισμού το 0,20 των τετραγωνικών χωρίς να συμπληρώσεις στο 6 υπέρβαση ύψους, είναι λάθος;;;

 

και πότε περιμένουν να το ενεργοποιήσουν επιτέλους;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις στο 5 του φύλλου υπολογισμού το 0,20 των τετραγωνικών χωρίς να συμπληρώσεις στο 6 υπέρβαση ύψους, είναι λάθος;;;

 

και πότε περιμένουν να το ενεργοποιήσουν επιτέλους;;;;;;

 

Είναι μεν ένας πρακτικός τρόπος για να υπολογίσεις το ύψος του προστίμου, αλλά τυπικά είναι σα να δηλώνεις άλλου είδους αυθαίρετη κατασκευή....

 

Δυστυχώς κι εγώ τη συγκεκριμένη δυνατότητα περιμένω μέρες τώρα για να πληρώσει εφάπαξ ο πελάτης προκειμένου να γίνει μεταβίβαση.....

Link to comment
Share on other sites

Kapa, σκεφτόμουν να το κάνω έτσι και να το αιτιολογήσω αναλυτικά στην τεχνική έκθεση

 

και εγώ πελάτη έχω που θέλει να πουλήσει και με πιέζει γιατί φοβάται μην τον χάσει....τι να του κάνω όμως;;;;

 

έχετε ακούσει τίποτα για το πότε επιτέλους θα αναβαθμίσουν το σύστημα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.