Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απώλεια αδείας σε εκτός σχεδίου προ του 1972


cosmo

Recommended Posts

καλημερα σε ολους

 

παρακαλω για μια βοηθεια. σε κτισμα κατοικιας προ το 1972 εχει χαθει η αδεια απο τον ιδιοκτητη και δεν υπαρχει ουτε στο αρχειο της ΔΕΗ για λογο οτι πριν το 1977 δεν χρειαζοταν ο φακελος να περιεχει την αδεια. Στην πολεοδομια το αρχειο καταστραφηκε λογο πλυμμηρων στο υπογειο... 8-) :shock: :?: ... στην ΔΕΗ το μονο αρχειο που μπορω να βρω εινα η αιτηση για ρευμα το 1971-72 και καποια ηλεκτρολογικη μελετη...

 

Καποια βηματα ισως. τα στοιχεια χρειαζονται για ανακενηση - εργασιας μικρης κλιμακας και μεταβιβαση του οικηματος

 

 

ευχαριστω

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και εγώ κάποιο παρόμοιο πρόβλημα έχω , υπήρξε μια κατασκευή πρίν απο το '75 με ρεύμα και νερό και αποχέτευση , ακόμα και τηλέφωνο.

 

Είναι φτιαγμένο απο ξύλινο σκελετό και πάνελ και σκεπή απο ελενιτ ( δεν είμαι σίγουρος για το πως γραφεται ) .

Τα τελευταία χρόνια έχει αρχίσει να αλοιώνεται ι κατασκευή και ψάχνω να βρώ έναν τρόπο να το επισκευάσω και να μείνω μόνιμα εκει , στην περιοχή για τα τετραγωνικά του οικοπέδου δεν επιτρέπεται καμία κατασκευή . ( ίσως κατι εξ αδιαιρέτου με κάποιο γείτονα )

 

Αν έκανα κάποιο λάθος στο πώς και πού έγραψα το μύνημα παρακαλώ να είστε επιεικέις και να με βοηθήσετε να το γράψω σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.