Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφικό υλικό απο αστοχίες


 
Μουστάκας Β.

Recommended Posts

Δεν υπάρχει οπλισμός διάτρησης. Οι πλάκες είναι μυκητοειδής. Το πάχος της πλάκας μικρό για τέτοια ανοίγματα και για μυκητοειδή πλάκα.

 

Για την photo με το υποστύλωμα προτείνω μανδύα.

Link to comment
Share on other sites

Το πάχος της πλάκας μικρό

απο το στόμα μου το πήρες αλλα δεν ήθελα να το πω. Φαίνεται λεπτή και με το μάτι συμφωνώ μαζί σου. Βλέπω και άλλες τέτοιες πλάκες μεγάλες χωρίς δοκάρια και είμαι σχεδόν βέβαιως οτι ο έλεχγος βελών καμιά φορά αγνοείται σκόπιμα για πιο αραιή διαδοκίδωση. θα ανεβάσω κάποια στιγμή φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

dimkourt πολυ καλό το αρχείο, αυτές οι κολώνες χωρίς συνδετήρες στη βάση πραγματικά σε κάνουν και απορείς...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τι έγινε ρε παιδιά?

 

μας τελειώσανε οι αστοχίες?

 

μόνο εγώ έχω φωτογραφικό υλικό απο αστοχίες;

 

αναμένετε στην οθόνη σας!!!!

 

ετοιμάζω πολύ καλό υλικό!!!

 

ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Προς kostassid:Κατεβάζω το αρχείο σου και δεν εχει επεκταση με αποτέλεσμα να μην μπορω να το δω;Μπορεις σε παρακαλώ να μου δώσεις οδηγίες.Ή καποιος συναδελφος που το κατεβασε αν μπορεί ας βοηθήσει.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έξω βρέχει είπα να φορτώσω μια σειρά απο φωτογραφίες σχετικές με το νερό.

 

Πρόκειται για μια νεόδμητη πολυκατοικία που τα νερά της βροχής μας δημιούργησαν τοπικά προβλήματα και τελικά μερική κατάρρευση του επιχρίσματος ( σοβά ).

 

Φυσικά ολα αυτά θα τα είχαμε αποφύγει εαν είχαμε φροντίσει να διώξουμε τα λιμνάζοντα νερά απο την ταράτσα.

 

 

Είμαι σίγουρος οτι δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπετε κάτι τέτοιο....

edit:

εχω κάποιο πρόβλημα με το φόρτωμα της φωτο το οποίο ελπίζω να αντιμετωπίσω σύντομα

Link to comment
Share on other sites

με δυσκολέψατε πολύ με τις προδιαγραφές που βάλατε για τις φωτο...

 

φαίνεται τίποτα;

post-1803-131887218244_thumb.jpg

post-1803-131887218252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπόγειο είναι;

 

οχι, ακριβώς το ανάποδο!!!

 

είναι ο 8ος όροφος!!! ακριβώς απο πάνω είναι η ταράτσα. όπως γνωρίζετε μια απο τις τελευταίες εργασίες στην οικοδομή είναι η μόνωση της ταράτσας. τώρα στη συγκεκριμένη οικοδομή δεν υπάρχουν οι κλίσεις για να φεύγουν τα νερά της βροχής ( δεν έχει γίνει ακόμα μόνωση ) οπότε αυτά λιμνάζουν και βγαίνουν στον απο κάτω όροφο

 

και το αποκορύφωμα ήταν, όπως φαίνεται και στη φωτο να πέσει μέρος του σοβά απο το ταβάνι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.