Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή για εξωτερικό συνεργάτη


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Επειδή ως τώρα δούλευα πάντα ως υπάλληλος και δεν έχω ιδέα. Μπορείτε να πείτε μια γνώμη για το ύψος της αμοιβής που παίρνει ένας εξωτερικός συνεργάτης (θα δουλέυω στο δικό μου χώρο και θα παραδίδω ηλεκτρονικά τα αρχεία δηλαδή δεν θα κάνω εκτυπώσεις). Είμαι πολιτικός μηχανικός με 10ετη εμπειρία. Ξέρετε πόσο κοστολογείται η ημέρα ενός μηχανικού με αυτή την εμπειρία?

Επίσης, τι γίνεται όταν δουλέυεις κατ'αποκοπή ένα έργο? Πόσο το χρεώνεις? Οσο βγαίνει η αμοιβή σύμφωνα με τον κώδικα προεκτιμώμενων αμοιβών ή κάπως αλλιώς?

Βοηθήστε με λίγο για να μην πω καμια τιμή άλλα αντί άλλων!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν μας λες τί θα κάνεις... Δηλ, αρχιτεκτονικά; Στατικά; και τα δύο;

2. Δεν μας λες, τί είναι το αρχικό υλικό... Δουλεύεις σε άδειο οικόπεδο; Δουλεύεις με σκαριφήματα ενός συναδέλφου και εσύ ολοκληρώνεις τις μελέτες;

 

Επίσης, παρακαλώ τους συναδέλφους που θα προσπαθήσουν να προσεγγίσουν το θέμα, να γράφουν νούμερα μόνο με pm για να μή ξεκινήσουμε διάφορα παρατράγουδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

κάνω υδραυλικά (σε δημοσια έργα), όπου το αρχικο υλικό θα είναι μάλλον το τοπογραφικό που θα παρέχει η υπηρεσία ή κάποιος άλλος συνεργάτης. Η μελέτη θα γίνεται εξολοκλήρου από μένα

καθώς και περιβαλλοντικές μελέτες, ΜΠΕ κυρίως.

Παρακαλώ κι εγώ αν κάποιος έχει καποια γνώμη να την στείλει με pm.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.