Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικος με συμβαση στο Δημοσιο


flimit

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα στο φορουμ σας και στους συμφορουμιτες μηχανικους. Θα ηθελα παρακαλω την βοηθειας σας...

Ειμαι διοριστεος με Ασεπ σε ενα Δημο της επαρχιας.Δυστυχως με επιασε το παγωμα τον διορισμων και δεν προλαβα να διοριστω.Αυτο ομως που προλαβα ειναι να κανω χρηση ενος αρθρου της προκυρηξης που λεει οτι εχει δικαιωμα ο φορεας να προσλαβει τον πρωτο με τα προσωρινα αποτελεσματα με συμβαση ορισμενου χρονου. Ετσι εδω και 2 σχεδον χρονια απασχολουμε στο δημο με συμβαση ορισμενου χρονου (ισχυει μεχρι μια μερα πριν την ορκομωσια).

Θα ηθελα να ρωτησω ,( και εαν ξερετε να μου δωσετε καποιο νομο ή αποφαση), εαν μπορω να μπαινω επιβλεψη σε εργα ή να βαζω την υπογραφη μου σε μελετες του Δημου, παρολο που ειμαι με συμβαση ορισμενου χρονου?Εχω την εντυπωση οτι δεν μπορω ( και αυτο το συμπεραινω απο το γεγεονος οτι τοσο καιρο δεν επαιρνα τα ειδικα επιδοματα 6 και 7 %ο που περνουν οι μονιμοι....)

(Καποιοι ειδικοι συνεργατες μηχανικοι που βρισκονται στον Δημο υποστηριζουν οτι και αυτοι δεν μπορουν να μπουν επιβλεψη κτλ...)

Γνωριζετε εαν ο επιβλεποντας πρεπει να ειναι μονιμος?

Σας ευχαριστω για το χρονο σας....

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας με το γράμμα του νόμου, πρέπει να είσαι πέντε χρόνια

μόνιμος και έπειτα να υπογράφεις.

 

Όλα όμως εξαρτώνται και από τις ανάγκες του δήμου, δηλαδή ελλείψει μονίμων

ίσως και να μπορούν οι ορισμένου χρόνου και σε λιγότερο από 5 χρόνια.

 

Για σίγουρη απάντηση πρέπει να ρωτήσεις συναδέρφους από άλλες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.