Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια για υπογραφή μελέτης ανελκυστήρα


Recommended Posts

Είμαι ηλεκτρονικός μηχανικός από Αγγλία και τώρα έδωσα τα μαθήματα στο δικαστά για αντιστοιχία ηλεκτρονικός μηχανικός (ΤΕΙ). Θέλω να αναλάβω το τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων που έχει ο θείος μου. Μπορώ; Τι χρειάζεται να κάνω για να υπογραφώ τις μελέτες; Για τη συντήρηση θέλει διαφορετική άδεια; Έχω μπερδευτεί πρέπει να πάω στο ΤΕΕ στο ΕΕΤΕΜ στη νομαρχεία; :confused: :confused: Παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ηλεκτρονικός ή μηχανολόγος μηχανικός? Γιατί σαν ηλεκτρονικός δεν έχεις δικαίωμα υπογραφής για ανελκυστήρες....

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικός μηχανικός. Με αυτό το πτυχίο μπορώ να αναλάβω το γραφείο χωρίς να έχω το δικαίωμα για υπογραφή; Μηχανολόγος μηχανικός εξωτερικού με αντιστοιχία ΤΕΙ μηχανολογίας μπορεί να υπογράφει; Αν ναι ξέρει κανίς τι πρέπει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα και εγώ! Γιατί γράφεις μηχανολόγος αφού είσαι ηλεκτρολόγος; Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕ υπογράφει. Υπάρχει θέμα στο φόρουμ, ψάξε και θα το βρεις. Αν σε αναγνωρίσουν σαν απόφοιτο ΤΕΙ γράφεσαι στην ΕΕΤΕΜ και στον ΟΑΑΕ. Το γραφείο έχει σχέση με το τι θέλεις να κάνεις εσύ... Consultancy ένα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι μηχανολόγος μηχανικός ο αδερφός μου είναι ο ηλεκτρολόγος. τι είναι ο OAAE δεν μου βγάζει κάτι το google

 

"Υπάρχει θέμα στο φόρουμ, ψάξε και θα το βρεις" από το μεσημέρι το ψάχνω. που είναι;

Edited by Mpekas
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογο θέμα εδώ... http://www.michanikos.gr/topic/25406-%ce%94%ce%b9%ce%ba%ce%b1%ce%b9%cf%8e%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-%ce%a4%ce%b5%cf%87%ce%bd%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3%cf%89%ce%bd-%ce%9c%ce%b7%cf%87%ce%b1%ce%bd%ce%bf%ce%bb%cf%8c%ce%b3%cf%89%ce%bd-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%91%ce%bd%ce%b5%ce%bb%ce%ba%cf%85%cf%83/page__hl__%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%BA%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%82__fromsearch__1

 

ΟΑΕΕ= Οργανισμός ασφάλισης ελεύθερων επαγγελματιών http://www.oaee.gr/

Σαν ηλεκτρολόγος μπορείς να αναλάβεις το γραφείο, και να υπογράφει ο μηχανολόγος αδελφός σου. Μπερδέυτικα.....σε σένα ή στον αδελφό σου απαντάω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ήθελε να το πάρει μονος ο αδερφός μου μιας και εγώ ασχολούμαι με αλλα πράγματα. όπως βλέπω θα πρέπει να το κάνουμε και η δυο . να πάρει αυτός το γραφείο και εγώ να υπογράφω

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μόνο γίνεται....Πιστέύω ότι είναι καλύτερα για σας από το να προσλάβει κάποιον άλλο γι'αυτό τον σκοπό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.