Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δόμηση και όγκος για μικτή χρήση


iguana

Recommended Posts

Σε ένα οικόπεδο 8520 μ εκτός σχεδίου έχω αγροτική αποθήκη 600 μ , βιοτεχνικό κτίριο 250 μ και θέλω να κάνω εμπορική αποθήκη 750 μ . το βιοτεχνικό έγινε μετά την αγροτική άρα στο προηγούμενο σχ. κάλυψης έχει επιτρεπόμενη κάλυψη 30% δόμηση 0,9 και σ.ο. 3.3 ότι δηλαδή ισχύει για βιοτεχνικά.Τώρα που κάνω εμπορική αποθήκη θα πρέπει να υπολογισθούν ξανά όλα με το δυσμενέστερο? δηλαδή της εμπορικής αποθήκης κάλυψη 20% δόμηση 0,2 και σ.ο. 5χ0,2

είναι σωστό αυτό που λέω?

και αν είναι έτσι λογικά έχω πρόβλημα με τον όγκο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι βοήθεια!!!

Κάτι παραπλήσιο έχω κι εγώ.

Σε υφιστάμενο διώροφο βιοτεχνικό κτήριο ( Ο.Α. του 1973 ως διόροφη βοτεχνική μονάδα επίπλων ) όπου η σημερινή χρήση του είναι βιοτεχνία επεξεργασίας μαρμάρων, θέλω να κάνω προσθήκη καθ ύψος γραφείων - αποθήκης στον τρίτο όροφο.

Πρόκειται για γήπεδο εκτός σχεδίου Ε= 9.440,00 τ.μ. με κτήριο 344,40 τ.μ. ανά όροφο και ύψος 7,53 μ. συνολικό.

Το ερώτημά μου είναι που μπορώ να βρω Όρους Δόμησης για την μικτή αυτή χρήση γιατί δεν αναφέρει κάτι το αρθρ.4 για τα Βιομηχανικά του ΠΔ-24/31-5-85

Κάτι έχω ακούσει για κατοικία διευθυντή - ιδιοκτήτη.

Τι γίνεται με Σ.Δ., Σ.Κ. και Σ.Ο. ?

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτερω και την καλημέρα μου απο τον Βορρά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.