Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Yingli


Recommended Posts

το ξέρω οτι έχει ανοιξει προηγούμενο θέμα με τα yingli αλλα διαβάζοντας το δεν έβγαλα κάποια άκρη... :mrgreen: :mrgreen:

Γνωρίζει κάποιος αν η συγκεκριμμένη εταιρία είναι καλή?Ακουσα πως και στο πάρκο της Δ.Ε.Η τα ίδια πάνελ χρησιμοποιήθηκαν.Είμαι ανάμεσα σε αυτά και σε γερμανικά πάνελ μικρού εργοστασίου στην Γερμανία.Η διαφορά είναι περίπου 11 χιλιαδες ευρώ και λόγω της οικονομικής δυσκολίας που υπάρχει (αλλα και της αβεβαιώτητας που υπάρχει στην ευρωπαική αγορα φωτοβολταικων) θέλω να εξαντλίσω όλες τις επιλογές,

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο ατομο που τα εχει εγκαταστησει,δεν ακουσα καλες παραγωγες,αλλα εχουμε ξαναπει οτι μια ηλεκτρολογικη εγκατασταση εχει πολλες παραμετρους τις οποιες πρεπει να εξετασουμε μια μια για να δουμε τι μπορει να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι τα Yingli είναι αρκετά καλό πάνελ.

Όσω για τις παραγωγές

100αρι με Νότιο προσανατολισμό, κλίση στις 6 μοίρες έκλεισε έτος στις 155.000 ( βέβαια σε μια χρονιά με πολύ καλές συνθήκες ηλιοφάνειας)

Link to comment
Share on other sites

καλο απογευμα! ενα παρκο που παρακολουθω στο sunnyportal με Yingli παραγει πολυ καλα! αυτο που μου αρεσει στη Yingli ειναι οτι εχει καθετη παραγωγη.το παρκο αυτο ειναι με απλα Yingli 230W ειναι στην Κρητη 80KW και ειναι με ψηλα γνωστα tracker διπλου αξονα.ενδεικτικα τον Mαρτιο εβγαλε 17100kwh!!! Πιστευω εκπληκτικο νουμερο για τον μηνα και την ισχυς του παρκου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα αλλά από αναζήτηση σε διάφορα site βρήκα αντικρουόμενες απόψεις για την περίοδο εγγύησης προϊόντος (όχι απόδοσης) για τα πλαίσια yingli.

Άλλοι λένε για 5 και άλλοι για 10 χρόνια.

Στην ιστοσελίδα της εταιρείας στο

http://www.yinglisolar.com/frontend/uploads/downloads/Multi_standard_110922.pdf

βλέπω οτι για τα πολυκρυσταλλικά έχουμε 10 ετη εγγύηση για τις σειρές

 

YLXXXP (23b, 26b, 29b, 32b, 35b) Series

YLXXXP-PC (23b, 29b) Series

YLXXXPT (23b, 26b, 29b, 32b, 35b) Series

YLXXXPT-PC (23b, 29b) Series

 

Έχει κανένας που τα έχει χρησιμοποιήσει άποψη επί του θέματος το οποίο κατά την γνώμη μου είναι ιδιαίτερα σημαντικό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.