Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντιστροφείς με 3 MPPT


Recommended Posts

καλησπερα, υπαρχει καποιος αλλος inverter εκτος του kostal με 3 ανεξαρτητα mpp tracker?

 

η αγορα εχει "στεγνωσει" δεν βρισκω πουθενα,εχω 2 εργα 3 προσανατολισμους,αν παω σε 3 μονοφασικα βγαινω out of budged!

 

επισης αν καποιος εχει τους συγκεκριμενους inverter (piko 10.1) ή γνωριζει καποιον με διαθεσιμοτητα ας στειλει ενα p.m

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

AEG PROTECT 10 μου έρχεται στο μυαλό (είναι και αρκετά οικονομικός) ,υπάρχουν ακόμη 1-2 λύσεις που είχα κοιτάξει παλαιότερα αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου τα brands.H Kostal έχει πρόβλημα γενικώς όσον αφορά τις παραδόσεις οπότε δύσκολα να βρείς για άμεση παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

ο AEG PV 10, από οσο βλεπω τα τεχνικα του στοιχεία, έχει 2 MPPT.

 

Με τον Kostal υπάρχει πρόβλημα δυστυχώς. Προσπαθώ και γω για 2 εγκαταστάσεις μου να βρω εναλλακτική λύση με 3 MPPT.

Link to comment
Share on other sites

@ΝΙΚΟΣΤΡΙ: το εξης αρχειο ειδα και ποσταρα, ειναι απο το επισημο site της AEG. Μπορει να εχω κανει λαθος, να υπαρχει και αλλο μοντελο.

 

edit: απο αυτα που βλέπω στο επίσημο site μαλλον ειναι παλιοτερο μοντέλο το οποιο τωρα το εχει σταματησει? Εχει ακριβως τον ιδιο αλλά μεχρι 4.6Kw με 3 MPPT.

Edited by sakatis
Link to comment
Share on other sites

@stef ramone , κοίτα το link του Νίκου για προμηθευτή AEG , όσον αφορά τα mpp στο ένα datasheet γράφει 2mpp και στο άλλο 3mpp oπότε ρώτα καλύτερα να επιβεβαιώσεις.Αν έχεις βρεί Kostal με 3mpp με παράδοση τέλη του μήνα στείλε αν μπορείς pm.Μόνο να είναι με 3mpp γιατί σχετικά άμεσα διαθέσιμοι είναι κάποιοι PIko με 2mpp...μάλλον ξεστοκάρουν οι Γερμανοί....

By the way...τι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ είναι πάλι αυτό με την έλειψη διαθεσιμότητας πάλι...!Μου θυμίζει πριν 2 χρόνια το ίδιο σκηνικό που αν έβρισκες SMA στο δίμηνο πάνω έκανες κωλοτούμπες απ την χαρά σου!

Edited by Sonik79
Link to comment
Share on other sites

όντως ο Protect 10 έχει 3 MMPT , παιδιά έχει κανένας οδηγείες ηλεκτροδότησης του , έχω πρόβλημα με τις ενδείξης κατα την σύνδεση του , εχει κανένας εμπειρία πάνω σε αυτόν τον Ιinverter ?

 

Παρακαλώ μην επεκτείνεστε εκτός θέματος. Εδώ η συζήτηση είναι γενική. Μπορείτε να δημιουργήσετε νεό θέμα σχετικά με το ζήτημά σας.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.