Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υγραέριο σε καφενείο


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

φίλος μου ζήτησε να προσθέσουμε στην μελέτη πυρασφάλειας του καφενείου το υγραέριο που χρησιμοποιεί (2 φιάλες, μία για ένα μάτι και μία ακόμη για καφέ).

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ σχετικά με το τί διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω.

Υγραέριο δεν είχε πριν, τώρα θα το προσθέσουμε,

 

Καταθέτω την "Συμπληρωματική Μελέτη Πυροπροστασίας για την Εγκατάσταση Υγραερίου" ή κάνω νέα μελέτη πυρασφάλειας που θα την περιέχει ως παράρτημα?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε !

Σιγουρα θα χρειαστει να κανεις την συμπληρωματικη μελετη πυροπροστασιας για την εγκατασταση υγραεριου και θα την συσχετισουν με την ηδη υπαρχον μελετη. Θα χρειαστεις σιγουρα και νεες κατοψεις οπου θα δειξεις το συστημα τοπικης εφαρμογης.

Θα πας δλδ στην Πυροσβεστικη , θα σου βρουνε την παλια μελετη και θα γινει ο σχετικος συσχετισμος.Δεν θα καταθεσεις δλδ νεο φακελο, με νεο ΧΠΕ.

Ελπιζω να σε βοηθησα !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Θα περάσω αύριο από Πυροσβεστική να μου πουν ακριβώς τί χρειάζεται..

Το σύστημα τοπικής εφαρμογής που αναφέρεις πρέπει να είναι μόνιμο ή μπορούν να είναι απλοί πυροσβεστήρες?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις σε μπερδεψα, στην περιπτωση του υγραεριου θελει το συστημα ανιχνευσης εκρηκτικων μιγματων, οχι το τοπικης εφαρμογης (εκεινο ειναι για κουζινες, καυτες επιφανειες κλπ).

Αν ψαξεις στο διαδικτυο θα βρεις περιγραφες .

π.χ.

http://www.firesol.gr/pdf/TEXNIKH%20PERIGRAFH%20EFARMOGHS.pdf

Ουσιαστικα 1 πυροσβεστηρα φορητο βαζεις και τον συνδεεις με αυτο το συστημα .

 

Και αν εισαι Θεσσαλονικη να σε πληροφηρω οτι Παρασκευες ειναι κλειστα για το κοινο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.