Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με την ενεργοποίηση του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


panoshm

Recommended Posts

Έχω το ίδιο πρόβλημα, από το πρωί προσπαθώ να το τρέξω.

Μόλις βάζω τους κωδικούς με πετάει έξω. Έστειλα mail στο [email protected] και

περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

pgalas μόλις περάσεις τους κωδικόυς και σου ανοίξει το πρόγραμμα πήγαινε από το μενού των εργαλείων πάνω και βρες την ενεργοποίηση και θα είσαι οκ!

Edited by spiliosa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανέρχομαι για να σας ενημερώσω ότι το πρόβλημά μου λύθηκε! :smile:

 

Έστειλα email στο [email protected] και με παραπέμψανε σε συγκεκριμένο άνθρωπο του Αστεροσκοπείου (από την ομάδα ανθρώπων που φτιάξανε το πρόγραμμα)

 

Το πρόβλημα ήταν ότι στα Regional and Language Options στην επιλογή Short Date ΔΕΝ ήταν επιλεγμένη καμία μορφή (ή στην Long Date, δεν θυμάμαι ποια από τις δύο, το γεγονός είναι ότι πρέπει ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ να έχουν μια επιλεγμένη μορφή)

 

Μόλις το έφτιαξα, εμφανίστηκε στο μενού "Βοήθεια" το "Απεγκατάσταση Εφαρμογής από αυτό τον υπολογιστή", το πάτησα, το πρόγραμμα έκλεισε και όταν το ξαναάνοιξα, μου ζήτησε τους κωδικούς, τους οποίους τους έβαλα (όπως φάνηκε δηλαδή, οι κωδικοί υπήρχαν από την έκδοση 1.28 αλλά δεν δούλευε σωστά το πρόγραμμα στο σύνολό του)

 

Να πω εδώ ότι η επιλογή "Απεγκατάσταση Εφαρμογής από αυτό τον υπολογιστή" ΔΕΝ απεγκαθιστά το πρόγραμμα, αλλά τους κωδικούς που έχει βάλει κάποιος χρήστης από την registry, κάτι που δεν γινόταν μέχρι τώρα...

 

Έτσι λοιπόν στην v1.29, λύθηκε και το "πρόβλημα" που τυχόν έχουν κάποιοι μηχανικοί που είχαν βάλει τον προσωπικό τους κωδικό στην εταιρία όπου εργάζονται, και για κάποιους λόγους (αποχώρησης, αγορά προγράμματος από την εταιρία), θέλανε να αφαιρέσουν τον κωδικό τους από το PC

 

Ευχαριστώ τον κο Κοντογιαννίδη από το Αστεροσκοπείο Αθηνών που ήταν ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τρέχω για έξι μήνες το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ έχω δυο μέρες που το ανοίγω και μετά μου ζητάει τους

κωδικούς όταν τους βάζω μου κλέινει αμέσως

Που οφείλεται και πως μπορώ να το επιλύσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.