Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποσοστό πάκτωσης-άρθρωσης


 

Recommended Posts

Στον εκτο τομο της σειρας "Leonhardt" .Δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομα στο εμποριο.Εγω τους εχω απο το 1979

 

Όποιος ασχολείται με σκυρόδεμα επιβάλλεται να έχει όλους τους τόμους του Leonhardt. Και μάλιστα στα γερμανικά.

Στην Γερμανία κυκλοφορούν κανονικά, αλλά είναι ακριβά για αγορά.

Edited by Pappos
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στον εκτο τομο της σειρας "Leonhardt" .Δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομα στο εμποριο.Εγω τους εχω απο το 1979

 

Κυκλοφορούνε ακόμα.Η έκδοση του 70 είναι μεταφρασμένη στην καθαρεύουσα,πολύ μπρουτάλ βιβλίο. Διαβάζοντας τα εκτός από μπετον μαθαίνεις και ελληνικά.

 

Όποιος ασχολείται με σκυρόδεμα επιβάλλεται να έχει όλους τους τόμους του Leonhardt. Και μάλιστα στα γερμανικά.

Στην Γερμανία κυκλοφορούν κανονικά, αλλά είναι ακριβά για αγορά.

 

Pappos ξέρεις αν έχουν αναθεωρηθεί από τότε (οι γερμανικές εκδόσεις του 70) με βάση τους ευρωκώδικες??

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pappos ξέρεις αν έχουν αναθεωρηθεί από τότε (οι γερμανικές εκδόσεις του 70) με βάση τους ευρωκώδικες??

 

Όχι, αλλά σε πολλά θέματα δεν χρειάζεται (έχει πολλά θεωρητικά) για παράδειγμα αυτό με το ποσοστό πάκτωσης-άρθρωσης (κάτι τέτοιο είναι και το βιβλίο του Petersen αλλά πολύ θεωρητικό)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.