Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τηλεμετρία σε KOSTAL inverter


sakatis

Recommended Posts

Μετά τις πρώτες μου εγκαταστάσεις με KOSTAL θα ήθελα να ενημερώθω για τα βήματα που ακολουθούμε για να εγγράψουμε το σύστημα μας στο πόρταλ της ΚΟSTAL, καθώς επίσης και τι ρυθμίσεις χρειάζεται να γίνουν στο adsl router όπου θα συνδεθεί ο ινβέρτερ.

 

αυτή την στιγμή έχω ένα καλώδιο ethernet από ινβέρτερ σε ρουτερ και αύριο θα επισκεφτώ τον πελάτη για να ολοκληρώσω την διαδικασία.

 

Οποιος μπορεί συνοπτικά να με κατατοπίσει, θα ήμουν ευγνώμων.

 

Εχω διαβάσει το manual, απλά περιμένω κατευθύνσεις ή συμβουλές από όσους έχουν εγκαταστήσει Kostal.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνδεσεις το καλωδιο, θα περιμενεις να παρει Ip ο Inverter.

μετα θα πας στον explorer και θα πατησεις την ip στη μπαρα που γραφουμε τις ιστοσελιδες.

θα μπεις ετσι στις ρυθμισεις του Inverter. στη συνεχεια θα πας ρυθμισεις και εκει θα βαλεις την Ip του Inverter, την Ip του router, θα τσεκαρεις την επιλογη εξωτερικος δρομολογητης και στο κωδικο Portal θα βαλεις την εντολη "P3421" Και πατας επιλογή. κάνει την ανανεωση η σελιδα και στη συνεχεια βαζει στο κωδικο Portal την εντολη "go online" Και πατας επιλογή παλι.

μολις ανανεωσει και παλι πατας επιστροφη στην αρχικη σελιδα και επειτα πατας εκει που λεει πληροφοριες κάτω κάτω.

εκει στο "συνδεση με την πύλη" πρεπει να δειξει "πριν 1 λεπτό".

 

μετα συνεχίζεις με τις ρυθμίσεις του Portal στο site της Kostal.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικότατος, σε ευχαριστώ πολύ, λογικά αύριο θα πάω να κάνω την διαδικασία σε δύο εγκαταστάσεις μου.

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.