Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Σύνδεση στο δίκτυο της ΔΕΗ


kkostas

Recommended Posts

Επισης να συμπληρωσω εγω οτι εκτος απο τα δικαιολογητικα που αναφερεις στην αρχη ( και ειναι τα σωστα.......χωρις επιβλεψη απο την πολεοδομια αν δεν απατωμαι, γιατι υπαρχει και η περιπτωση της επιβλεψης ) κρατα μαζι σου και μετρητα καθοτι ζεις στο Ελλαδισταν και υπαρχει και το αναλογο τελος! :D

Να υπολογιζεις χοντρικα 1 ευρω ανα τ.μ ήτοι στην περιπτωση σου γυρω στα 100 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε ξανά φίλοι!

 

Είχα ζητήσει τα φορολογικά από την πολεοδομία και σήμερα τα παρέλαβα τα οποία είναι όλα μαζί 2.370 ευρω μαζί με την επίβλεψη που ανέρχεται στα 1,780 ευρω, ο υπάλληλος από την πολεοδομία μου είπε να πάω στο ΤΕΕ να τα καταβάλω. Το αστείο! Πήρα τηλέφωνο τον μηχανικό μου και του είπα ακριβώς τι έκανα και μου τα μάσαγε λέγοντας μου ότι δεν ήξερε τι είναι το χαρτί που μου έδωσε η πολεοδομία να πάω από το γραφείο του η να του το στείλω με ΦΑΞ να ρωτήσει και αυτός το ΤΕΕ να δει αν είναι όντως έτσι και μετά να μου έβγαζε το κόστος για την άδεια ηλεκτροδότησης και αλλά πολλά.

 

Θα πάω και αύριο στο ΤΕΕ να το επιβεβαιώσω ότι αν πληρωθεί αυτό είμαι έπειτα έτοιμος με την θεωρημένη άδεια και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά να πάω ΔΕΗ για αίτηση.

 

Χίλια ευχαριστώ για της σωστές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.