Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταγραφή Μηχανολόγου Μηχανικού ΤΕ σε αγγλικό πανεπιστήμιο


ΑΛΕΞ

Recommended Posts

Είμαι μηχανολόγος μηχανικός (πτυχίο 2007) από ΑΣΠΑΙΤΕ. Ξέρει κανείς να μου πει αν μας δέχοντε σε 2ο ή 3ο έτος σε πανεπιστήμιο στην Αγγλία;

 

Παρατήρηση: Απογορεύεται η χρήση κεφαλαίων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολιτικός μηχανικός εχω τελειώσει. Αλλα έχω φίλους (μηχανολόγους) οι οποίοι ήρθαν αγγλία και μπήκαν στο 2ο έτος [μιλώντας πάντα για 3ετές πρόγραμμα Bachelor].

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ καλά κάνεις και ψάχνεις γιατι πρέπει να βρει κάτι καλό και όχι μούφα που δυστιχώς στην Αγγλια υπάρχουν πολλές (μούφες) . Εγω θα σου πρότεινα το εξής:

1)Γιατί δεν κάνεις ένα μεταπτυχιακό αφού τώρα πια όλοι πρέπει να κανουμε και

2) Γιατί δεν ψαχνεις σε καμιά άλλη ευρωπαική χώρα που μπορεί να βρείς κάτι καλύτερο και πιο φθηνό και στην αγγλική γλώσσα;(άν θες βοήθεια πες μου)

να σου κάνω και μια ερώτηση;

οι πτυχιούχοι Τεί πώς εισάγωνται στην ασπαιτε; αξίζει τον κόπο;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να εξισωθεί το πτυχίο μου και κατ επέκταση να γραφτώ στο ΤΕΕ. Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει ή να πας σε ξένο πανεπιστήμιο -για Άγγλια γνωρίζω μερικά πράγματα- ή να δώσεις κατατακτήριες στο δικό μας ΕΜΠ. Το μεταπτυχιακό με ενδιαφέρει επίσης.

 

Καλύτερο και πιο φθηνό εκτός Αγγλίας; Για πες

 

Γι αυτό που με ρώτησες, ακριβώς δεν ξέρω αλλά μπορώ να σε παραπέμψω σε άλλο φορουμ που έχει την απάντηση. http://www.pde.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.