Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής τοπογραφικού με υφιστάμενο κτηματολόγιο ;


Recommended Posts

...Αν δεν κάνω λάθος αυτό που λες αφορά 4014 και όχι άδειες δόμησης.

όπως είπα κι εγώ, αν δεν κάνω λάθος.

Οπότε αφού το έχετε αντιμετωπίσει πρόσφατα ισχύει ότι λέτε, παρ ότι εξάρτηση ΕΓΣΑ εντός σχεδίου είναι άχρηστη.

Προσδιορισμός του Οικοπέδου και με ΕΓΣΑ ναι είναι χρήσιμη και αναγκαία για να παύσουν να προσδιορίζονται οι ιδιοκτησίες σε συνάρτηση με το όνομα του γείτονα.

 


 

.....

Οι τοπογραφοι μηχανικοι που σεβονται το επεγγελμα τους παντα εξαρτημένα τοπογραφικα καναν..

...

Με το συμπάθιο μεν αλλά όποτε θέλεις έχω περίπου 500 τοπογραφικά από όλη την ελλάδα να σου δείξω με δεκάδες διαφορετικούς τοπογράφους μηχανικούς πάντα, που έχουν μόνο την δική τους σχετική εξάτηση και καμία εξάρτηση από κανένα δίκτιο. Μιλάω για τοπογραφικά υψίστης ακρίβειας τελευταίας δεκαετίας άντε 15 χρόνια, όχι τα προπολεμικά λευκά σεντόνια με γραμμές γηπέδων μόνο.

(Αυτό για την ιστορία εκτός αν όλοι τους δεν σέβονταν τον εαυτό τους.)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

didonis υπάρχουν πολλά γίδια στο επάγγελμα αυτό είναι γνωστό,αλλά μην είσαι και τόσο σίγουρος,και εγώ έχω δώσει μερικά ``φαινομενικά`` ανεξάρτητα ωστόσο φυσικά και είχα μετρήσει και εξαρτήσει την δουλειά μου στο δίκτυο,αυτό γινόταν για άλλους λόγους και σου έδινε και το δικαίωμα ο νόμος..

Edited by GMEPH
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την παρεμβαση...τοπογραφικο που υποβαλεται για οικοδομικες γραμμες(εντος εννοειται) πρεπει να ειναι εξαρτημενο ?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για την συμμετοχή. Συνάδελφε Core Members, ασφαλώς δεν υφίσταται λόγος αντιδικίας, και ούτε - φυσικά ΄- έθεσα το ερώτημά μου με τέτοια διάθεση. Πάντως και πάλι σ΄ευχαριστώ ιδιαίτερα για την άμεση και σαφή απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.