Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές αμοιβών μέσω του συστήματος αμοιβών του ΤΕΕ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ως νέα στη διαχείριση του συστήματος αμοιβών του ΤΕΕ θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε υπάρχον έργο θέλω να αλλάξω το ποσοστό και την αμοιβή μηχανικού που συμμετέχει στην ομάδα έργου.Κάνω τις αλλαγές που θέλω στην επεξεργασία, αποθηκεύω και υποβάλλω στο ΤΕΕ. Όμως δεν παίρνω έγκριση από ΤΕΕ και δε μου βγάζει νέα αναφορα (το pdf με το σταυρό). Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?Έχω κάνει κάτι λάθος?Να συμπληρώσω ότι αυτή τη διαδικασία την έκανα σήμερα 12/11, πρώτη ημέρα ενεργοποίησης ξανά του συστήματος αμοιβών. Δεν ξέρω πραγματικά τι κάνω λάθος.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο μπορεί ένα έργο να μην παίρνει έκριση από το ΤΕΕ?

Δες τον προυπολογισμό του έργου ή σε κάποια εργασία τον προυπολογισμό , εμένα σε μια περίπτωση για διαφορά ελάχιστη στα δεκαδικά δεν μου το πέρναγε και αναγκάστηκα να το αλλάξω το δεκαδικό μέρος ώστε να ειναι ίδια με αυτό που έβγαζε οτο πρόγραμμα του ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το έγχρωμο ερωτηματικό που είναι εκει που λέει για έγκριση του ΤΕΕ για να δεις για ποιο λόγο δεν έχει γίνει έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα! Μήπως ξέρετε γιατί ενώ έχω κάνει τις καταθέσεις των αμοιβών, στο παράθυρο -Τραπεζικές Συναλλαγές Αμοιβής- δεν μου δείχνει τίποτα? Παίζει ρόλο το ότι κατέθεσα μόνο την μελέτη και όχι και την επίβλεψη? Ή μήπως επειδή δεν πλήρωσα το 2%?

Επίσης σε μερικά από τα παλιότερα έργα μου, έχει αρνητικό πρόσημο στις αμοιβές.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες βγάλει εντολή πληρωμής για μελέτη και επίβλεψη και κατέθεσες μόνο τη μελέτη? (δύσκολο το βλέπω)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.