Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Isofoton


jimalexandrou

Recommended Posts

Καλησπέρα, γνωρίζει μήπως κανένας τα συγκεκριμένα πλαίσια? Μου πρότειναν τα μονοκρυσταλλικά 255 για ένα δικό μου 100άρι σε πολύ ανταγωνιστική τιμή (αν δεν υπάρχει πρόβλημα την αναφέρω), με δεδομένο ότι είναι made in Spain και με συμπαθητικά specs (με εξαίρεση τον λίγο υψηλό θερμοκρασιακό συντελεστή, -0,464%).

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Τα; εχω δουλεψει μια φορα σε οικιακο και ειμαι ικανοποιημενος προς το παρον.Ποιοτικα,στιβαρα και με καλο value for money.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γενικά έχω ακούσει καλά λόγια και μάλλον θα προχωρήσω με αυτά... Αν είχες ενδεικτική παραγωγή για το οικιακό που έκανες και θα ήθελες να την μοιραστείς θα βοηθούσε :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατι ενδεικτικο γιατι εγινε πριν λιγους μηνες και δεν εχω παει να παρω στοιχεια απο ινβερτερ.ο πελατης παντως λεει οτι παει καλα,οσο μπορει να ξερει κι αυτος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά η ιστορία με τα isofoton δεν είναι τόσο απλή! Ενώ στο site και παντού στο internet αναφέρεται μόνο το εργοστάσιο στην Ισπανία και το καινούριο στην Αμερική, πριν από μία εβδομάδα που πήγα στο ραντεβού με τον προμηθευτή για να κλείσω την παραγγελία μου εμφάνισε ένα datasheet την τελευταία στιγμή με ένα διαφορετικό πάνελ, το ISFT (αντί για ISF) που είναι φτιαγμένο μάλλον στην Ταϊβάν (δεν ήταν σίγουρος)!!! Εννοείται ότι μέχρι τότε δεν μου είχε πει τίποτα και τα διαφήμιζε σαν ισπανικά... Το τραγικότερο είναι ότι αυτό το datasheet δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ στο internet, έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά από το ISF και η επίσημη isofoton δεν έχει αξιωθεί να απαντήσει στα τρία επίσημα inquiries που έχω στείλει για το θέμα..

Απαράδεκτες καταστάσεις τόσο από την εταιρεία όσο και από τον προμηθευτή, απλά ενημερώνω για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος...

Εννοείται ακύρωσα την παραγγελία και κοιτάω τώρα τα Risen (κινέζικα) που τα φέρνει γνωστό ηλεκτρολογικό κατάστημα, αν τα έχει δουλέψει κανείς ευχαρίστως να ακούσω απόψεις...

Edited by jimalexandrou
Link to comment
Share on other sites

welcome to the real world :smile:

Μου έχουν δώσει μέχρι και datasheet με παραποιημένα ISO, τι να λέμε τώρα.

τα risen τα έχω δει σε ένα νέο έργο, ούτε κρύο ούτε ζέστη, το μέλλον θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, σήμερα επικοινώνησε - σε φρικτά αγγλικά - μαζί μου η isofoton ενημερώνοντάς με ότι...δεν είναι σίγουρη από που προέρχονται τα ISFT (τουλάχιστον ο υπάλληλος δεν ήξερε!!!), αλλά ότι περνάνε quality control στην Ισπανία....ό,τι να ναι... τα ισπανικά μοντέλα είναι, φυσικά, πολύ ακριβότερα...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γίνει παρερμηνεία το χαλεκευμένο datasheet με τα Iso δεν ήταν της Isofoton αλλά άλλης εταιρίας

πάντως δεν μου κάνει εντύπωση καμμία αυτό που αναφέρεις.

Επέλεξε μεγάλα και σοβαρά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.