Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά Δικαιώματα Akto


Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος τι επαγγελματικά δικαιώματα παρέχει η σχολή Akto ?

 

Απ' ό,τι ξέρω τα πιο πολλά προγράμματα σπουδών του είναι τριετή και χρειάζεται άλλος ένας χρόνος για να πάρεις bachelor ?

 

Τι αναγνώριση έχει από το Δημόσιο ? Μετράει σαν Π.Ε. ή Τ.Ε. ή κάτι άλλο ή δεν μετράει καθόλου ?

 

Εάν κάποιος έχει τελειώσει την σχολή και ξέρει με ενδιαφέρει για γνώστο μου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

H Akto εδώ και χρόνια συνεργάζεται με το Πανεπιστήμιο Middlesex του Λονδίνου. Θεωρείται από τα πολύ καλά σε σπουδές art & design από την εποχή που ήμουν και εγώ Αγγλία...

Με τον νέο πλέον νόμο οι απόφοιτοι της σχολής έχουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα με αντίστοιχα ΑΕΙ (αν υπάρχει σαν αντίστοιχη σχολή βεβαίως)....δες και εδώ για διάρκεια σπουδών ανάλογα το αντικείμενο...

http://www.akto.gr/g....aspx

 

Οποιος άλλος θέλει μπορεί να προσθέσει...

 

Το Middlesex είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ σαν πανεπιστήμιο.....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι το Middlesex σου δίνει πτυχίο. Έχω μπερδευτεί όμως γιατί έχω ακούσει ότι οι σπουδές είναι 3+1. Δηλαδή 3 χρόνια στην Ελλάδα και μετά αν θες κάνεις και ένα χρόνο στο Middlesex ή κάπως έτσι.

 

Εάν δεν κάνεις τον +1 χρόνο παίρνεις άλλο πτυχίο ?

 

Εάν υπάρχει κάποιος απόφοιτος θα βοηθήσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω ο ΔΟΑΤΑΠ δεν αναγνωρίζει και ο νόμος δεν ισχύει για σπαστά προγράμματα...2 μέσα 2 εξω κτλ...που παίζανε παλιά...Μόνο τα εξολοκλήρου προγράμματα σπουδών στο ίδιο ίδρυμα. Αν η Ακτο το προσφέρει καλός, αλλιώς μπέρδεμα...

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.