Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής για μηχανολόγο ΤΕΙ


Recommended Posts

Γεια σας. Επιδει καιγομαι εψαξα αλλα ακρη δεν εβγαλα.

Ειμαι Μηχανολογος ΤΕΙ Θελω να κανω τις Μηχανολογικες Μελετες για 2οροφο 240τ.μ και >800κμ.

Καποιος Μηχανικος ΠΕ μου είπε ότι δεν εχω δικαιωμα υπογραφής θερμανσης - κλιματισμου γιατι ειναι πάνω από 800κμ ο ογκος. Ισχυει αυτό; Επιδει εχω καιρο να ασχοληθω με μελετες οικοδομικών αδειων δεν ξερω τι παιζει. Παλαιοτερα θυμάμαι οτι σε καποιες μελετες μου ζητηγαν συνυπογραφη με Μηχανολογο ΠΕ. Μηπως ισχύει κατι τετοιο εδω;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με τα δικαιώματα των υπομηχανικών που μας φορτώσανε με το ζόρι έχεις περιορισμό στις θερμίδες. Ποιος ηλίθιος σου είπε πως μηχανολογικές εγκαταστάσεις εξαρτώνται από τον όγκο δε ξέρω.

 

Αλήθεια γιατί δεν είσαι στο δρόμο για την συγκεντρωσή της ΕΕΤΕΜ στο ΥΠΕΚΑ. Για διαμαρτυρία σε τέτοιες &$#%&$ που ζούμε γίνεται...

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι στην συγκεντρωση γιατι δουλευω σε εργοστασιο και κανω καμια μελετη για να καλυψω τους μισους που δεν πληρωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Όλοι κάτι είχαμε να κάνουμε σήμερα. Στη χειρότερη πάρε 1 μέρα άδεια από το εργοστάσιο. Από τον καναπέ σου τι περιμένεις να γίνει; Όταν λυθεί το πρόβλημα των ΕΔ θα σου λύσει τα χέρια σε τέτοιες περιπτώσεις. Η επόμενη συγκέντρωση θα γίνει στο ΥΠΕΠΘ. Ελπίζω να μη σε πετύχει και αυτή στο καναπέ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.