Μετάβαση στο περιεχόμενο

Inox καμινάδα τζακιού


Eri Anthi

Recommended Posts

Καλημερα σας,

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορώ να τοποθετησω μια εξωτερική καμινάδα ινοξ για ενεργειακό τζάκι σε διαμέρισμα 3ου ορόφου σε πολυκατοικία σε πλαινό εξωτερικό τοίχο στην Αγία Παρασκευή κατασκευής 1981. Το πρ'οβλημα είναι ότι ο πάνω από εμένα οικοπεδούχος επειδή έχει μαντρώσει ενα κομμάτι της ταράτσας ως "ιδιωτική" εν θέλει να τραβήξω καμινάδα γιατί βγαίνει λέει στην ταράτσα του κάτι το οποίο φυσικα δεν ισχύει γιατί η καμινάδα θα βγεί παράλληλα στον τοιχο μέχρι επάνω και όχι "μέσα". Θα ήθελα να με βοηθήσετε γιατί έχω 2 μικρά παιδιά καλοριφέρ δεν ανάβουμε καθόλου (κεντρική θέρμανση) και ούτε δεχεται κανείς να γίνει αυτονομία ή σύνδεση σε φυσικό αέριο ούτε τίποτα. Ο εν λόγω κύριος δε έχει και τζάκι, και θερμοσισωρευτές και βολεύεται μιά χαρά. Εγώ έχω μόνο κλιματιστικά και άεροθερμο και όπως καταλαβαίνεται δεν μπορω να βασιστώ επ΄αόριστον στις λύσεις αυτές με παιδιά ηλικίας 4 και 8 ετών.

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα μια συμβουλή σας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Με εκτίμηση,

Άνθη Ελευθερία

Τηλ.6974179104, 210-6522178

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πρότεινα να παραμείνετε στην χρήση κλιματιστίκων, αν θέλετε να κάνετε πραγματικά οικονομία, θεωρώντας ότι θα αγοράζετε τα ξύλα.....

 

Προς επιβεβαίωση αυτού διαβάστε την παρακάτω μελέτη. αντλιά θερμότητας=κλιματιστικό

 

http://www.michanikos.gr/topic/25618-%ce%a0%ce%bf%ce%b9%ce%b1-%ce%b8%ce%b5%cf%89%cf%81%ce%b5%ce%af%cf%84%ce%b5-%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%b4%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%b7-%ce%bc%ce%ad%ce%b8%ce%bf%ce%b4%ce%bf-%ce%b8%ce%ad%cf%81%ce%bc%ce%b1%ce%bd%cf%83%ce%b7%cf%82/page__st__160#entry528407

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.