Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραχωρητηριο-πιστοποιητικο μη ανακλησης


Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα και απο μένα.

 

Μηπως γνωρίζει κάποιος απο που βγάζουμε παραχωρητηριο -πιστοποιητικο μη ανακλησης??και ειναι απαραιτητο να το βγαλει ο ιδιοκτητης ή μπορεί να το βγαλει και ο μηχανικος??Και επισης ποσες μερες κανει να βγει??

 

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ποια περιοχη θελεις???

 

[να μην ρωτησω γιατι δεν το εχει ο ιδιοκτητης...

ασε που μπορει να μην εχει "ακομα" μεταγραφει....]

 

και να διευκρινισεις τι "παραχωρητηριο" ειναι αυτο που θελεις

 

αν ζητας του ν 4061 θα δεις το ΦΕΚ  Β 1945/12

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Μου το ζητησαν απο την πολεοδομια.Το θεμα μου ειναι οτι θελω να αποδειξω οτι το ακινητο ειναι προ του 1955.και ο υπαλληλος  εκει θελει το παραχωρητηριο-πιστοποιητικο μη ανακλησης.(Παλια μου ειπε το εβγαζε το Υπουργειο Υγιεινης).Δεν ξερω απο που να το βγαλω και τι να ζητησω.Μηπως μπορεις να βοηθησεις που να το ζητησω??

Απλα να πω ότι εγω του πηγα ενα συμβολαιο (αγορας της οικιας του 1936 επικυρωμενο απο δικηγορο) και δεν του εκανε.Ηθελε το παραχωρητηριο και φωτοερμηνεια αεροφωτογραφιας λεει....

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

αφου του πηγες το συμβολαιο της αγορας του 1936...

 

τι αλλο επιθυμει περισσοτερο...και για ποιόν λογο???

Δεν ξερω  το γιατι...αν το μαθεις θα μας το πεις...

 

Παντως,  στο συμβολαιο που εχεις του 1936  γραφει εκει μεσα  οτι ενας α' πωλητης ειχε απο τον ταδε τιτλο [..μάλλον  ειναι της ΕΤΕ ως διαχειριστριας..κλπ] μεταγεγραμμενο σε τομο...και αριθ.....αυτο το ακινητο και το πουλαει στον β'....

 

Αυτόν τον τιτλο θέλει...[να τον κάνει τί????]

Link to comment
Share on other sites

Ναι...τα εχω αυτα.Αυτο ειναι το παραχωρητηριο??Και γιατι μου ελεγε να παω στον πρωην Υπουργειο Υγιεινης να βγαλω το παραχωρητηριο??

Link to comment
Share on other sites

αφου ολα τα εχεις....

και παραχωρητηριο

και συμβολαιο του 1936 που περιγραφει το κτισμα...

 

ρωτα τον,  τι ακριβως  θελει και γιατι ψαχνει να βρει την γωνία στο ...διευρο...

Link to comment
Share on other sites

Αη γεια σου!!το Υπουργειο υγιεινης....(ειμαι και νεος στον χωρο βεβαια) πρωτη φορα το ακουσα.Σε ευχαριστω πολύ παντως!!!

Edited by ROKY
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.