Μετάβαση στο περιεχόμενο

εκτός σχεδίου μη άρτιο και μή οικοδομήσιμο με Ο.Α.


Recommended Posts

Οποια κι αν είναι η περίπτωση...

 

Πολλές φορές μας πιάνει η χαζομάρα για κάτι που όντως ισχύει...οπότε καλό ειναι να κρατάμε μικρό καλάθι.

 

Η απορία σου είναι ''εγκυκλοπαιδική'' ή υπάρχει κάποιο θέμα με γείτονα ??

Εχεις προσωπική γνώση για την ''μή αρτιοτητά΄΄ του??

Το οικόπεδο φαίνεται ως μη άρτιο & μη οικοδομήσιμο στην άδεια ή δηλώθηκε ως άρτιο & οικοδομήσιμο??

Μήπως είναι κατά παρέκκλιση άρτιο & οικοδομήσιμο??

Οπως κατάλαβες, οι (χωρίς να περιμένω απάντηση) ερωτήσεις μου είχαν σκοπό να οδηγήσουν την σκέψη του ενδιαφερομένου, σε μία - παρόμοια με την δική σου - διαπίστωση ''για κάτι που όντως ισχύει...οπότε καλό ειναι να κρατάμε μικρό καλάθι.''

Link to comment
Share on other sites

εχω  παρει  το  φακελο  και  λει  οτι  τωρα  που  οικοδομω  ειμαι  εκτος  αλλα  θελω  να  οικοδομησω  για  εντος  σε εκταση μο   500 τετραγωνικα   σε  αγροτικο  δρομο  και  οικοδομω  .ο  μηχανικος  μου  τραβα  τα  μαλια  του  δεν του  εχει  τυχει τετοια  περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να βοηθήσουμε καταγγέλλοντες ούτε και καταγγελλόμενους....Αφού το έχει δει μηχανικός είστε σε καλό δρόμο. Όλα τριγύρω έχουν παρανομίες. Αν λοιπόν υπάρχει σεβντάς μπορείτε - εκτός από τον μηχανικό - να προσλάβετε και έναν δικηγόρο.

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων να πω πως μηχανικοί είμαστε και βλέπουμε κάτι στον δρόμο και δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως έχει γίνει αν δεν δούμε συγκεκριμένα στοιχεία, σχέδια, μελέτες κλπ....Θέλει πολλή έρευνα το θέμα από αυτόν που θα του ανατεθεί η δουλειά. Την ανάθεση την κάνει όποιος έχει έννομο συμφέρον...

Το θέμα κλειδώνει... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.