Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σημαντικές αποφάσεις του ΕΤΑΑ για τους ασφαλισμένους στο ΤΣΜΕΔΕ


georgegaleos

Recommended Posts

Προσωπικα εχω σιχαθει τα παντα. Θα χτυπησω διακοπη, θα ασχοληθω με κατι αλλο που εχω ξεκινησει, θα κανω διακανονισμο και θα τους ξοφλησω οσο γινεται αργοτερα, και να πανε να κουρευτουνε.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Το ΤΣΜΕΔΕ μόνο ταμείο μηχανικών δεν είναι.... Περιλαμβάνει από σερβιτόρους, τηλεφωνήτριες κτλ ειδικότητες (άνεργοι μηχανικοί), συνταξιούχους, ιδιωτικούς υπαλλήλους και αγρότες (γονείς άνεργων μηχανικών που προσπαθούν για τα παιδιά...).

Τι να λέμε τώρα? Δεν αξίζει γι΄αυτά που προσφέρει

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

εαν καποιος δεν εχει να πληρωσει τα 2200 (την αυξημενη εισφορα για μηχανικο με 10ετη εμπειρια) και του πουν οτι του κανουν την χαρη να πληρωσει 1800 τι νομιζετε οτι θα κανει..? παρτυ..? μας πειραζουν τα 400 οχι τα 1800....στην κοσμαρα σας.οι εισφορες μας πρεπει να ειναι εξαρτημενες απο την εργασια μας.δουλε υεις (κοβεις αποδειξη δηλαδη) πληρωνεις ενα ποσοστο στο ταμειο.σαν τα ενσημα.δεν δουλευεις δεν πληρωνεις....

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι τα 400 διαφορά είναι το πρόβλημα?? Το πρόβλημα είναι ότι πληρώνεις ακόμη και αν δεν έχεις δουλειά.......Πόσο πιο τραγικό από αυτό? Δε θέλω ρε μάγκες ούτε συντάξιμα έτη ούτε φάρμακα......Να μη μου στέλνετε τα γ@@μενα ραβασάκια θέλω....

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσαν τα ψεματα. Τριτη τεταρτη παω απο εφορια τεε να σβηστω, και καπακι τσμεδε. Αμα αρχισουν να μου λενε οπως στο τηλεφωνο οτι το καθε ταμειο ερμηνευει το νομο οπως αυτο νομιζει θα γινει της μουρλης. Θα τους πεταξω εξω και θα τους κυνηγησω μεχρι κατω το λιμανι. Ερχεται η ωρα τους... η υπομονη εξαντληθηκε. Ορεξη για παιχνιδια δεν υπαρχει.  :-x 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.