Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνδεση οικίας σε αγροτεμάχιο με παροχή αντλίας


tolias7

Recommended Posts

35kVA για 1,5kW μοτέρ... είναι αστείο..... :smile:

 

και για να καταλήξουμε.... αρχικά απαγορεύεται να κάνεις τέτοια σύνδεση... μάλιστα, αν δεν υπάρχει πιθανότητα στο άμεσο μέλλον να μπει μεγαλύτερη αντλία είναι χαζό να πληρώνει σύνδεση Νο3..... πιθανόν, βεβαίως, υπάρχουν άλλοι λόγοι που κρατείται αυτή η σύνδεση και δεν μας αφορά.....

 

Τώρα, τεχνικά μιλώντας, και η μονοφασική "παροχή" "σηκώνει τα φορτία της αποθήκης.... Αλλά, μην βάλεις μονοφασική.... έστω και αν βγαίνει ακριβότερο το τριφασικό, τεχνικά είναι σωστότερο... άλλωστε μια φορά το βάζεις.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

35kVA για 1,5kW μοτέρ... είναι αστείο..... :smile:

 

και για να καταλήξουμε.... αρχικά απαγορεύεται να κάνεις τέτοια σύνδεση... μάλιστα, αν δεν υπάρχει πιθανότητα στο άμεσο μέλλον να μπει μεγαλύτερη αντλία είναι χαζό να πληρώνει σύνδεση Νο3..... πιθανόν, βεβαίως, υπάρχουν άλλοι λόγοι που κρατείται αυτή η σύνδεση και δεν μας αφορά.....

 

Τώρα, τεχνικά μιλώντας, και η μονοφασική "παροχή" "σηκώνει τα φορτία της αποθήκης.... Αλλά, μην βάλεις μονοφασική.... έστω και αν βγαίνει ακριβότερο το τριφασικό, τεχνικά είναι σωστότερο... άλλωστε μια φορά το βάζεις.... :mrgreen:

Και εμενα μου εκανε εντυπωση οταν ειδα τριφασικο για 1,5 kw αντλια!!!! Αλλα τι με νοιαζει εμένα αχαχαχαχαχ. Ουσιαστικα οι 2 φασεις ειναι αδειες απο φορτια οπότε σκευτομαι να παρω την μια και να τροφοδοτησω την αποθηκη του....... εργαλεια θέλει να σηκωνει (τροχους , τρυπανια κτλ) τα οποία απτην μελέτη μου βγαινουν τα κουκια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.