Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πυρασφάλεια σε Παθολογικό-Ανατομικό


Alexandros87

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω να κάνω μια μελέτη πυρασφάλειας για μια επιχείρηση με δραστηριότητα διαγνωστικό εργαστήριο. Είναι υφιστάμενο το κτίριο και δεν ξέρω ακριβώς τι πρέπει να συμπεριλαμβάνεται σε τέτοια περίπτωση. Ποια νομοθεσία θα με βοηθήσει (για υφιστάμενο). Μέχρι τώρα έχω ασχοληθεί με μελέτες συνάθροισης κοινού. 

Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει με την ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΔΙΑΤΑΓΗ 7600/700 Φ.51/1/6-7-1960

 

Που σημαίνει οτι η Π.Υ. κάνει αυτοψία αφού τις έχουν κατατεθεί 2 ή 3 (? μάλλον 2) σειρές κάτοψης σχεδίων και μελετών

 

Αλλά για να πάρεις τα ευρά, βάλε τα απαιτούμενα στα σχέδια κατά την εκτίμηση σου (αφού έχεις διαβάσει τι λέει η εγκύκλιος), γράψε τη σχετική μελέτη και όλα τα σχετικά διακιολογητικά που απαιτούνται και κατέθεσε τα... πάρε πρωτοκολο και στη συνέχεια πήγαινε να πάρεις τα euro...μετά ξέρεις τι πρέπει να κάνεις (αφού έχεις εμπειρεία απο άλλες μελέτες)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα απο πυροσβεστική και όντως μου είπαν για υπόδειξη μέτρων.
Απο την εγκύκλιο δεν πολύ βγάζω άκρη μ'αυτή την καθαρεύουσα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.