Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάγκελα ανοδιωμένου αλουμινίου (τύπου inox) ή γαλβανιζέ σίδερο?


Recommended Posts

Και ποιά είναι η "ειδκή βαφή για παραθαλάσσια". Μπορείτε σας παρακαλώ να μας πείτε?

 

Θα κάνω διαφήμιση και θα στο στείλω σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Το αστάρι με Ψευδάργυρο γενικά οπότε και αυτό που προτείνει ο κ Ροδόπουλος είναι ποιοτικό αλλά η τιμή του τσούζει πολύ, δεν ξέρω βέβαια πόσο τσούζουν οι άλλες λύσεις.

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

δεν είαι ακριβό σε σχέση με τα εποξειδικά 2 συστατικών

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμάμαι καλά μου το είχαν πει στα 20 ευρώ το λίτρο και νομίζω είναι κόκκινο. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

Το προιόν λέγετε ACOSIN AC 90 και έχει πιστοποιητικό σε θάλαμο αφαλάτωσης για περισσότερες απο 25 ημέρες απο το Πανεπιστήμιο Πατρών (το όριο του ASTM είναι 120 ώρες). 

Link to comment
Share on other sites

στο αλιβερι επειδη υπαρχει και ενα γαλβανιστηριο οι σιδεραδες πλεον κανουν προκατασκευη τα καγκελα για να μπουν βιδωτα και τα κανουν "πλαστικοποιηση" δηλαδη γαλβανισμα και ηλεκτροστατικη βαφη. 

 

ειναι και αυτο μια λυση. 

 

παντως τα αλουμινενια καγκελα απο αποψη στοιβαροτητας δε μου γεμιζουν το ματι , ειδικα αυτα τα συναρμολογουμενα τα κρινω ως ελεινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

καλησπέρα έχω βάλει στα μπαλκόνια αλουμίνια σε βαφή inox και κάνουν  συνεχεία θόρυβo από συστολή διαστολή.

Τι μπορώ να κάνω;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.