Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασία αδειοδότησης ΚΥΕ, Πρατήριο άρτου, οπωροπαντωπολείο


Recommended Posts

Καλησπέρα. μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος την διαδικασία αδειοδότησης για ΚΥΕ? ο πελάτης μου θέλει να ανοίξει  οπωροπαντωπολειο και πρατήριο άρτου μαζί, γίνεται? βασικά το μόνο που χρειάζεται απο μένα είναι την υπεύθυνη δήλωση επιβλέποντος μηχανικού . Τί πρέπει να ελέγξω για να βάλω την υπογραφή μου? σε δήμο και πυρασφάλεια μου είπαν οτι μελέτη πυρασφάλειας δεν χρειάζεται αλλά από ότι καταλαβαίνω πρέπει να ελέγξω εάν το κτίριο πληρεί προϋποθέσεις χώρου κυρίας χρήσης και γενικότερα οι κτιριολογικές προϋποθέσεις που ορίζονται στην ισχύουσα νομοθεσία. 

 

Μπορεί να μου αναλύσει κανείς τι ακριβώς πρέπει να τσεκάρω? και επίσης ποια είναι τα νομιμοποιητικά στοιχεία που αναφέρει η δήλωση..

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με ΚΥΕ , ελπίζω να με καταλαβαίνετε

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς θελει απο μηχανικό δεν κατάλαβα καλα...?!?!?

 

κανε μια ερευνα ΓΙΑ ΚΥΕ εδω στο φορουμ και θα βρεις απαντησεις....

 

αποψή μου: θελει πυρασφαλεια.

θελει διαγραμμα ροης

θελει βεβαιωση μηχανικου για Κύρια Χρήση

θελει σημασνη απαραιτητων επιφανειων ως προς την χρήση τους σύμφωνα με τις υγειονομικές διατάξεις...

 

αυτα έτσι πρόχειρα....!

 

δεν θα γράψω εδω ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ περα απο αυτα που εγραψα καθως παρόμοια θεματα υπάρχουν  ανοιχτά και μπορείς να βρεις απαντησεις μια και καλη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.