Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έντυπο προϋπολογιστικού κόστους της οικοδομής


ak2

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους τους συναδέλφους. Όπως λεει και το θέμα, ήρθε ο λογιστής του πελάτη μου και μου άφεισε ενα έντυπο με την πιο πάνω ονομασία και μου λέει οτι η συμπληρωση του προυπολογιστικού κόστους οικοδομής ειναι δικη μου υπόθεση. Γνωρίζει καποιος οτιδήποτε περί αυτής της περίπτωσης.

 

υ.γ

ο λογιστής μου, λέει οτι δεν είναι δική μου δουλειά αλλα δουλειά του λογιστή του πελάτη μου. Πείτε μου τι να κάνω γιατί δεν θέλω να εκτεθώ στον πελάτη.

 

ευχαριστω

 

 

Η δημοσίευση ενός θέματος πρέπει να γίνεται στη αντίστοιχη κατηγορία.

Σε παρακαλώ να διαβάσεις τους Κανόνες Συμμετοχής εδω:

http://www.michanikos.gr/ftopic195.html

anka

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ο αρχικός πίνακας του ΕΚΚΟ τον συντάσεις εσύ. Αν ειναι ο τελικός, τον συντάσει ο λογιστής ή εσύ εφ' οσον ο λογιστής σου δώσει τα εξοδα βάσει αποδείξεων για κάθε εργασία του πίνακα, και τον υπογράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο πελάτης σου έχει επιχείρηση κατασκευής κτιρίων.

Στις συνεργασίες που έχω, το κάνει ο λογιστής του πελάτη μου.

Εγώ του κάνω μόνο το ΕΚΚΟ (αρχικό/τελικό) και χωρίς την σύνταξη του πίνακα τιμολογίων που και αυτή την κάνει ο λογιστής του.

Link to comment
Share on other sites

Το προυπολογιστικό κόστος το κάνει ο λογιστής με την συνεργασία του μηχανικού και του εργολάβου κατασκευαστή.

Φυσικά την τελική ευθύνη την έχει ο λογιστής αφού υπογράφει υποχρεωτικά το έντυπο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.