Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οσμη σε μπανιο


NikosXID

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που με απασχολεί και δεν μπορώ να βρω την άκρη. Ειδικότερα, σε μικρό μπάνιο (χωρίς πατοσίφονο) εμφανίστηκε μετά από εργασίες στο μπάνιο του πάνω ορόφου πρόβλημα οσμών.  Πιθανότερο είναι ο υδραυλικός να έκοψε τον σωλήνα αερισμού αλλά αυτό δεν μπορεί να διαπιστωθεί με ακρίβεια καθώς δεν μου επιτρέπουν την  είσοδο στο επάνω διαμέρισμα. Θέλω να ρωτήσω, αν όντως έχει κοπεί η στήλη αερισμού γιατί δεν έχει οσμή και το πάνω διαμέρισμα (αυτό 5ος εγώ 4ος) και αν μπορώ να κάνω κάτι για να το αντιμετωπίσω.  Ένα σιφόνι με βαλβίδα αερισμού θα μπορούσε να βοηθήσει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτος δεν εχει οσμή,

διοτι αυτος μπορει να "βουλωσε" την δικη σου σωληνα

αλλα  η δικη του να δουλευει μια χαρα...

αρα

βαζεις κατι που  να  καπνιζει στο δικο σου...ανεβαινεις στην ταρατσα

κι αν δεις καπνο...αναθρωσκοντα..  κατι αλλο συβαινει

αν οχι

 

μια ωραια εκθεση αυτοψιας  απο  τον μηχανικο σου

και γραμμη στον δικηγορο σου...

Link to comment
Share on other sites

 

Δημήτρη έχω την εντύπωση ότι η στήλη αερισμού είναι μία κοινή για όλους. Δεν ήθελα να καταφύγω σε δικαστικά μέσα ακόμη αλλά ίσως είναι αναπόφευκτο...

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου ισως να οφειλεται σε φραξιμο του δικτυου αερισμου  της εγκαταστασης  κατα τις εργασιες του απο πανω ή αν δεν οφειλεται σε φραξιμο ισως ακομα και σε τυχον ζημια που μπορει να εγινε στην σωληνωση αερισμου οπως λες και εσυ καποιο κοψιμο ή σπασιμο...τωρα οτι και να λεμε εμεις απο εδω μονο υποθεσεις κανουμε...η καλυτερη λυση ειναι να φωναξετε σε συνεννοηση με τον απο πανω τον υδραυλικο που εκανε τις εργασιες για να διαπιστωσει και ο ιδιος αν το προβλημα που εμφανιστηκε οφειλεται απο δικο του λαθος κατα τις εργασιες ή το θεμα των οσμων οφειλεται στο δικο σου τμημα των σωληνωσεων, οποτε το θεμα ειναι δικο σου και οχι του απο πανω..αν υπαρχει καποιο φραξιμο παντως μπορεις να το διαπιστωσεις με το αν ακουγονται δυνατοι θορυβοι στο δικτυο...ισως ενα σιφωνι με βαλβιδα αερισμου να ελυνε το προβλημα σου...ομως πρεπει να φωναξετε υδραυλικο οπωσδηποτε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.