Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πινάκιο αμοιβής μελέτης περιβαλλοντικών επιπτώσεων (ΜΠΕ)


ergenis

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι. Υπάρχει κάποιος που να έχει ένα πινάκιο αμοιβής μελέτης περιβαλλοντικων επιπτώσεων που καταθέτουμε στη ΤΥΔΚ που να έχει τις υσχίουσες διατάξεις και τους συντελεστές. Αν κάποιος έχει καταθέσει πινάκιο παρακαλώ να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογισμός της αμοιβής για ειδικές περιβαλλοντικές μελέτες οπως ειναι το ΣΧΟΟΑΠ δίνεται από το τύπο Σ(φ) = 6•(log10φ)5. Όπου φ είναι η έκταση σε m2. Στη δική μου περίπτωση η έκταση είναι 8000 στέμματα. καντε βρε παιδιά τον υπολογισμό γιατι θα τρελαθώ. είναι δυνατών να βγαίνει τόσο υψηλό αποτέλεσμα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το ΣΧΟΟΑΠ δεν είναι ειδική περιβαλλοντική μελέτη, η προεκτίμηση της αμοιβής του δε γίνεται από την Υ.Α. ΔΜΕΟ/α/ο/1257/09-08-2005 όπου έχει όλες τις μελέτες εκτός από τις Χωροταξικές - Πολεοδομικές (που είναι το ΣΧΟΟΑΠ) αλλά με την ΥΑ 9572/1845/6.4.2000 την οποία όμως δε μπορώ να βρω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μου δίνεται και ευχαριστώ πολύ για την ευχάριστη διάθεση σας είναι αμοιβή για μελέτη ΣΧΟΟΑΠ. Εγώ θα ήθελα για αμοιβή μελέτης περιβαλλοντικών επιπτώσεων για ΣΧΟΟΑΠ. Διορθώστε με παρακαλώ εάν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

για ειδικές περιβαλλοντικές μελέτες οπως ειναι το ΣΧΟΟΑΠ

άλλο όμως έγραψες:), δε μπορώ να σε βοηθήσω για την ΜΠΕ του ΣΧΟΟΑΠ τώρα θα το κοιτάξω όμως, Ζαχους, ευχαριστώ κι εγω για την απόφαση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.