Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΑΛΑ ΕΙΣΟΔΟΥ


Recommended Posts

Θα εβαζα μεταξυ : ''αν κανει την αυτοψια του, μια ωραια πραγματογνωμοσυνη και ενα πινακα εξοδων αποκαταστασης

και στο "και μετα θα πατε μαζι  στον δικηγορο σου" και το: " τραβηγμα απο το αυτι" :D 

Link to comment
Share on other sites

Σκαψιμο μεχρι να βρεις στερεο και θεμελιωση με πεδιλο και βλητρα. Οτιδηποτε αλλο ειναι χαμενος χρονος.

 

Εισαι τυχερος που δεν ειναι μεγαλη η σκαλα και ατυχος αν το στερεο το βρεις βαθεια. Εχεις υπογειο απο κατω?

Link to comment
Share on other sites

Σκαψιμο μεχρι να βρεις στερεο και θεμελιωση με πεδιλο και βλητρα. Οτιδηποτε αλλο ειναι χαμενος χρονος.

 

Εισαι τυχερος που δεν ειναι μεγαλη η σκαλα και ατυχος αν το στερεο το βρεις βαθεια. Εχεις υπογειο απο κατω?

 

 

Ναι εχω 

Edited by kostaskaras
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι μικρη η σκαλα και λιγα τα φορτια, ισως υπαρχει καποια λυση να την στηριξεις εμμεσα στα τοιχεια του υπογειου με καποια σιδεροκατασκευη.

 

Οχι κατω οπως λες, αλλα στα τοιχεια...

 

Βρες ενα μηχανικο που θα το δει απο κοντα και θα σου πει.

 

Υπαρχει και αυτη η λυση που σιγουρα θα σου ρθει πιο φθηνα...

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς κανέναν συνάδελφο. Είναι όλοι άσχετοι. Ο καλύτερος είμαι εγώ κι έχω να σου προτείνω 2 λύσεις.

 

Λύση 1: Περίμενε 3-4 χρόνια ακόμα μέχρι να πέσει εντελώς. Μάζεψε τα μπάζα και πέτα τα στον κάδο ανακύκλωσης. Έπειτα τοποθέτησε κλούβες ή μεταχειρισμένες ευρωμπαλέτες (που είναι και της μόδας) και κάνε μία σκάλα έτσι όπως σου αρέσει.

 

Λύση 2: Θα σου στείλω ένα  email αντιστήριξης με κόστος 500 ευρώ (απόδειξη για 100 θα σου κόψω βέβαια) και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Μην με παρεξηγείς αλλά βρε καλέ μου άνθρωπε , αν κινδυνεύει να πέσει η σκάλα σου πρέπει να πας άμεσα σε μηχανικό. Μην ασχολείσαι με εμάς εδώ ,

Έστω ότι σου προτείνουμε μία λύση και σου φαίνεται καλή και φθηνή. Φωνάζεις ένα μάστορα στην κάνει. Μετά αν ξαναπέσει ποιος θα φταίει? 

Δεν λέω κι εγώ στη θέση σου αν μπορούσα θα ρωτούσα σε κάποιο foroum αλλά θα είχα πάει σε μηχανικό να ρωτήσω έστω. Δεν  δαγκώνουμε για ερωτήσεις και το κόστος δεν θα είναι  τραγικό , μπροστά στην ασφάλειας της οικογενείας σου. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το βασικο ειναι η ασφαλεια της οικογενειας ακομα και αν το κοστος επισκευης ειναι υψηλο. Να σου πω το θεμα της ευρωμπαλετας βλεπω ειναι της μοδας βεβαια οχι για σκαλα εισοδου αλλα σε αλλες κατασκευες. Εγω απλα εθεσα το θεμα να ακουσω καποιες αποψεις απο ειδικους και βεβαια θα φωναξω μηχανικο να δει το προβλημα, αν και το χειμωνα που φωναξα καποιον η λυση ειναι "δεν υπαρχει προβλημα", εγω βεβαια αλλα και εσεις που ειδατε της φωτο μαλλον θα διαφωνησετε.....τελος παντων η λυση θα βρεθει....α και το τελευταιο, αν ακολουθουσα ξκαποια συμβουλη απο εσας και για καποιον λογω συνεχιζοταν το προβλημα δεν θα εριχνα την ευθυνη αλλου, η αποφαση ηταν δικη μου αρα και η ευθυνη δικη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ολα  καλα κ ωραια (λεμε τωρα) ρε ανθρωπε, αλλα εχω μια ερωτηση,...Ο μηχανικος σου, που ηταν οταν σιδερωναν την σκαλα??? Δεν επρεπε να επιβλεπει την ολη εργασια?  Δεν πληρωθηκε για μελετη κ επιβλεψη? Πως αφησε να γινει αυτο το χαλι κ μαλιστα να εχει πεσει ηδη μια φορα? Δεν καταλαβαινω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.