Μετάβαση στο περιεχόμενο

ερώτηση σχετικά με προγράμματα σχεδιασμού ναυπηγικής


Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum και καλό καλοκαίρι που επιτέλους ήρθε :)
 
έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την διπλωματική μου εργασία ... δουλεύω πάνω σε ένα σκαρί για ιστιοπλοϊκό (parametric yacht hull design είναι η εργασία και όπως ξέρετε θα χρειαστώ βοήθεια από το orca ή maxsurf και το rhino .... Η βλακεία είναι ότι ενώ το είχα βρει κάπου free το maxsurf (student version) τώρα έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να το βρω γιατί σε κάνει συνέχεια redirect σε site με cleaner antivirus etc και ένα λινκ που βρήκα λέει να μιλήσεις με τον dev αλλά όταν πάω στο contact βγάζει μόνο με outlook και δεν έχει καμία επιλογή για mail ή κάπως να μιλήσω στον dev ....
Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να το βρω επειδή δεν το βρίσκω πουθενά ?
orca3d = δεν θα μου χρειαστεί αν βρω το maxsurf
rhino = έχω την student version
cad 15 = έχω την student version
οπότε ή θα βρω την δωρεάν έκδοση για το Maxsurf ή πειρατεία (που δεν γουστάρω ) να αγοράσω το orca3d ....
ελπίζω να μην κούρασα και να είμαι στο σωστό subforum ....
 
καλό βράδυ και καλή επιτυχία στην ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!


Να θυμίσω την στάση του φόρουμ σχετικά με τη Παράνομη διακίνηση συγγραμμάτων και προγραμμάτων
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι βλέπω το maxsurf academic βγήκε το 2004 και πλέον δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα.

Ρώτα τον καθηγητή σου μήπως το έχει κρατήσει σε κανένα CD ή googlαρε μήπως βρεις κανένα ζωντανό mirror.

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.