Μετάβαση στο περιεχόμενο

αγορα απο εξωτερικο


george68

Recommended Posts

Δοκίμασε διαφορετική κάρτα εάν έχεις (ή κάποιου φίλου/γνωστού τελοσπάντων)... απ' ότι έχω καταλάβει

είναι λίγο τζόκερ εάν την δεχτεί... άλλες κάρτες περνάνε κανονικά και άλλες όχι ανάλογα την τράπεζα...

Όσον αφορά το balance στο paypal (μέσω money request από τον εαυτό μου) που αναφέρουν οι συνάδελφοι

παραπάνω δουλεύει κανονικά... το έκανα πριν λίγο καιρό (ποσό 60ευρώ για κάτι ψιλολόγια που ήθελα)

ΑΛΛΑ μου δέσμευσε τα χρήματα για 20κάτι μέρες επειδή ο λογαριασμός ήταν καινούργιος και μου έστειλαν

notification ότι αυτή η μεταφορά χρημάτων αντίκειται στους κανονισμούς του paypal (κρατάω μια πισινή

για το τελευταίο γιατί μάλλον εγώ έκανα λ@λ@κία με τον δεύτερο λογαριασμό), όμως τα χρήματα τα ξόδεψα κανονικά...

Επίσης έχω διαβάσει ότι μπορείς να φορτώσεις το balance μέσω εμβάσματος από τράπεζα ή ebanking αλλά δεν το

έχω ψάξει παραπέρα...

 

Σου δέσμευσε τα χρήματα αν επιλέξεις σκοπό διακίνησης  αγορά αγαθών. Αν επιλέξεις παροχη υπηρεσιών ή να στείλεις χρήματα σε φίλο ή οικογένεια, δεν στα δευσμεύει. Η δέσμευση αυτή έχει το σκεπτικό της εξασφάλισης του παραλήπτη για τον χρόνο αποστολής των αγαθών ή την κακή κατάστασή τους κλπ., όπου υπάρχει το δικάιωμα επιστροφής χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Σου δέσμευσε τα χρήματα αν επιλέξεις σκοπό διακίνησης  αγορά αγαθών. Αν επιλέξεις παροχη υπηρεσιών ή να στείλεις χρήματα σε φίλο ή οικογένεια, δεν στα δευσμεύει. Η δέσμευση αυτή έχει το σκεπτικό της εξασφάλισης του παραλήπτη για τον χρόνο αποστολής των αγαθών ή την κακή κατάστασή τους κλπ., όπου υπάρχει το δικάιωμα επιστροφής χρημάτων.

Ναι ακριβώς αυτό... ισχύουν αυτά που λες. Απλά όταν έκανα την μεταφορά δεν το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.