Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά Εγγραφής Τέκνου


aware

Recommended Posts

Καλημέρα

Επιθυμώ εγγραφή του τέκνου μου.

Προφανώς ΔΕΝ γίνεται ηλεκτρονικά, ΔΕΝ υπάρχει πλεον το υποκαταστημα Αγ. Παρασκευής, ΔΕΝ γίνεται σε ΚΕΠ και ΔΕΝ υπαρχουν συγκεκριμένες πληροφορίες στον ιστότοπου του Ταμείου. Εν έτει 2016!

 

Οπότε εάν μπορεί κάποιος να μου πει εάν επαρκούν:

1. Βεβαιωση ΑΜΚΑ

2. Ληξ. Πράξη Γεννησης

3. Ταυτότητα γονέα που θα κάνει την αίτηση

4. Πληρωμή και των ασφαλίστρων Β 2016

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΑΓ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συμβουλεύσου και την «Αίτηση για Ασφάλιση του παιδιού / παιδιών στον Κλάδο Υγείας» στο link του ΤΣΜΕΔΕ που σου επισυνάπτω. 

Ζητάνε και βεβαίωση από το ασφ. ταμείο του/της συζύγου (πχ ΙΚΑ) οτι δεν είναι ασφαλισμένο και εκεί.

 


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Η σύζυγος μου βρίσκεται ασφαλισμένη στην δική μου μερίδα οπότε θεωρητικά δεν χρειάζεται βεβαιωση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι 100% σίγουρος για αυτή την περίπτωση, αλλά ακόμα και αν έχει δουλέψει κάποτε και έχει Αρ. Μητρώου ΙΚΑ, ίσως είναι απαιτητό. Αν όχι, εγώ για να είμαι καλυμμένος θα έπαιρνα και μια Υ. Δ. της συζύγου οτι δεν είναι ασφαλισμένη πουθενά αλλού. Αν μπορέσεις να βγάλεις άκρη από τηλ. στο ΚΥΤ  έχει καλώς, αλλιώς πήγαινε επιτόπου (με όλα τα υπολοιπα δικαιολογητικά) και ρώτα και για αυτό αν χρειάζονται κάτι περαιτέρω. Δυο φορές που πήγα ήταν άδειο και δεν περίμενα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ και ευτυχως απάντησαν μετα από 2-3 κλησεις.

Δεν χρειάζομαι υπευθ. δηλωση συζυγου αλλά ΑΜΚΑ και ληξ. πραξη γεννησης.

Και απο οτι εμαθα αλλαξαν και διευθυνση. Πλατεία Κλαυθμώνος.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.