Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορροφητηρας στον φωταγωγό και μυρωδιές


giabritsos

Recommended Posts

Σας δείχνω μια φωτό που τράβηξα ο ίδιος από το μπάνιο μου .ακριβως απέναντι είναι η τρύπα του απορροφητηρα που βγαίνει στο φωταγωγό που κοιτάει και το μπάνιο .το πρόβλημα είναι ότι αν ξεχάσουμε το παράθυρο του μπάνιου ανοιχτό (που γίνεται συχνά )ο απορροφητηρας που είναι πολύ καλός τραβάει τις μυρωδιές τις βγάζει φωταγωγό και ξαναμπαίνουν σπίτι από το μπάνιο .τι μπορώ να κάνω με την τρύπα εκεί ώστε να φεύγουν οι μυρωδιές καλύτερα προς τα πάνω;αν γυρίσω ένα μπουρί προς τα πάνω μισό μέτρο φαντάζομαι δεν θα τραβάει ο απορροφητηρας Ε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μία προέκταση από γαλβανιζέ λαμαρίνα στην έξοδο του απορροφητήρα που να ανεβαίνει 1 μέτρο προς τα πάνω ώστε να μην είναι απέναντι από το παράθυρο του μπάνιου φροντίζοντας όμως να μην ενοχλείς κάποιον γείτονα. Δεν έχει πρόβλημα ο απορροφητήρας με την λειτουργεία του εάν δεν έχει μεγάλες αποστάσεις σωλήνα και πολλές γωνίες.

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

 

Στο από κάτω διαμέρισμα έχει βγει η έξοδος του απορροφητήρα στον φωταγωγό.

Με αποτέλεσμα να έχω έντονες οσμές όταν είναι ανοιχτό το δικό μου παράθυρο του μπάνιου.

 

Αρχικά θα πάω με το καλό να το συζητήσω, αλλά επειδή γνωρίζω την κατάληξη...

κατά πόσο είναι νόμιμο κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.