Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογισμικό STAADPro


maximos75

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς άλλος που το δουλεύει να μας πει εντυπώσεις?

 

εγώ πάντως το βλέπω με καλό μάτι και μόλις κατέβω αθήνα (γιατί είμαι από χωριό) λέω να πάω να κάνω ένα check

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ εγώ το κοιτάω (ΕΣΠΑ γαρ). Τους είπα να μου κάνουν προσφορά...3315 χωρίς ΦουΠουΑ...αλλά δεν ξέρω τι περιλαμβάνει κ από το site δεν βρίσκω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ συνάδελφοι έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Βέβαια είμαι λίγο άτυχος διότι πρώτον δεν το έβαλα στο ΕΣΠΑ και δεύτερον τώρα το δίνουν με δωρεάν laptop μαζί τελευταίας τεχνολογίας μάλιστα για το οποίο ενημερώθηκα μέσω Newsletter.

 

edit----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνάδελφε jackson πλην του ελέγχου συνδέσεων η άδεια περιλαμβάνει τους EC3,5,8,2. Δεν υπάρχουν επιπλέον modules.

 

edit----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στο αρχικό μου ερώτημα εάν κάποιος έχει ασχοληθεί ενεργά με το πρόγραμμα θα ήταν καλό να ανταλλάξουμε κάποιες απόψεις. Εγώ ζήτησα να μου γίνει κάποιο προσωπικό σεμινάριο γιατί ήθελα να δω κάποια πράγματα συγκεκριμένα και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, γιατί υπέθεσα ότι παρουσιάσεις γίνονται μόνο σε group, αλλά όταν το δουλεύεις σίγουρα ανακαλύπτεις πολλά περισσότερα σχετικά με τις δυνατότητες προσομοίωσης , ανάλυσης και σχεδιασμού.

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

To demo βρίσκεται στο επίσημο site της εταιρείας. Επιλέγεις το λογισμικό StaadPro και μπορείς πολύ εύκολα να το εντοπίσεις.Νομίζω ότι τέτοιου είδους προγράμματα εννοώ αυτής της κατηγορίας απευθύνονται σε όλες τις αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε το Staadfoundation δεν το έχω αγοράσει οπότε δεν έχω κάποιο link. Για το StaadPro όμως μου έστειλαν το ακόλουθο link για να το κατεβάσω :

 

ftp://software:[email protected]/softwareftp/staad v8i_nr.zip

 

Πρώτα εγκαθιστάς το μικρό αρχείο της άδειας και μετά το κυρίως πρόγραμμα.

 

Είναι πλήρης έκδοση για 15 μέρες. Εάν δεν έχεις κάποιο manual απευθύνσου στην εταιρεία http://www.strusoft.eu που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για την Ελλάδα. Πάντως άποψη μου το καλύτερο είναι να ζητήσεις να στο παρουσιάσουν όπως έκανα και εγώ και να δείς κάποια πράγματα από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει εάν κάνεις απλό click στο link ? Εναλλακτικά στείλε μου ένα mail σου να το στείλω και εκεί το link.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.